Smart Pension

  Rafał Tomaszewski
  Rafał Tomaszewski
  Opublikowano: 30 czerwca 2017 Aktualizacja: 19 lutego 2018

  Smart Pension to rozwiązanie spełniające funkcje funduszu emerytalnego dla brytyjskich pracodawców, który pozwala automatycznie rejestrować pracowników w systemie emerytalnym w danym miejscu pracy. Firma powstała ze względu na reformę brytyjskiego systemu emerytalnego.

  Smart Pension korzysta z Apex Fund Services, niezależnej organizacji zarządzającej funduszami, w celu operowania wszystkimi transakcjami związanymi z zarządzaniem funduszami emerytalnymi, obsługiwanymi przez firmę Lewis Capital Managment.

  Standardowa usługa Smart Pension jest bezpłatna dla pracodawców, ale pośrednio obciąża zatrudnionych. Usługa przyjęła się w Wielkiej Brytanii ponieważ po zmianie prawa w 2008 roku to właśnie na pracodawców został nałożony dodatkowy obowiązek kontrolowania systemu emerytalnego pracowników.

  Smart Pension zostało docenione przez największe organizacje na świecie, za stworzenie automatycznej rejestracji pracowników do funduszu emerytalnego, która jest opłacalna dla małych i średnich przedsiębiorstw. Teraz firma planuje rozpocząć ekspansję na kolejne rynki – między innymi rynek Stanów Zjednoczonych. Dzięki Smart Pension pracodawcy mogą więcej uwagi poświęcić innym czynnością związanym z prowadzeniem firmy, a przy tym nie obciążają nadmiernie swojego budżetu.

  Rozwiązanie jest także ciekawe w kontekście polskiej reformy systemu emerytalnego, czyli Pracowniczych Planów Kapitałowych. Polska reforma była wzorowana na tej ze Zjednoczonego Królestwa. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Reforma emerytalna szansą dla fintechów. Przykładem Wielka Brytania.


  Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

  Pokaż komentarze (0)

  smart-pension