23 listopada 2017, 09:00:IT w Administracji GigaCon - Hotel Courtyard, ul. Żwirki i Wigury 1, 00-906 Warszawa, Polska

Taxify

Taxify – największy europejski dostawca usług ridesharingowych. Posiada 750 tysięcy aktywnych użytkowników. Godna konkurencja dla Ubera.

Dyrektor generalny: Markus Villig

Działalność: ridesharing

Wartość: nienotowana na giełdzie

logo
Estoński startup Taxify wchodzi na polski rynek 18 listopada. Oznacza to, że wreszcie pojawia się konkurencja dla jak dotąd niedoścignionego Ubera. Taxify to aplikacja ridesharingowa, która posiada już ponad 750 tysięcy aktywnych użytkowników. Dominuje w regionie bałtyckim oraz Europie środkowo – wschodniej. Ponadto działa w Gruzji i w Meksyku, a nawet na Czarnym Lądzie ( w RPA, Ghanie oraz Kenii).

Na początek Taxify dostępne będzie tylko dla mieszkańców Warszawy.

O firmie

Taxify, to szybko rozwijająca się firma technologiczna, która buduje aplikację na smartphony, która łączy klientów z przewoźnikami na całym świecie.

Taxify mobilna aplikacja jest do pobrania dla wszystkich użytkowników smartfonów i działa na telefony z Androidem i iOS. Użytkownik może wybrać samochód w oparciu o czas przyjazdu, cenę, model samochodu i opinię użytkowników. Po potwierdzeniu zamówienia, użytkownik może zobaczyć przybywający samochód na mapie w czasie rzeczywistym.

Taxify powstało w 2013 w Estonii i obecnie działa w 15 krajach – Republice Czeskiej, Estonii, Finlandii, Gruzja, Łotwa, Litwie, Serbii, Meksyku, Węgrzech, Białorusi, Ukrainie, Holandii, Rumuni, RPA, Kenii oraz planuje otworzyć kilka kolejnych krajów w Europie.

Taxify otrzymało dofinansowanie wysokości 1,5 mln EURO od inwestorów z: Skype, Pipedrive, Adcash, Rubylight, TMT inwestycje i innych.

Przewagą Taxify nad Uberem są niższe i ujednolicone stawki. Każdy kto podróżował za pomocą Ubera wie, że u przewoźnika zza oceanu opłaty za przejazd wahają się w zależności od dzielnicy i miasta. Dodatkowo kierowcy nie muszą „oddawać” tak dużych sum do Taxify. Prowizja jest niższa o 15%.

Kolejną istotną przewagą startupu z siedzibą w Tallinie jest fakt, iż nie zmierzają oni „kopać dołków” pod taksówkarzami. Z Taxify mogą korzystać zarówno zwykli śmiertelnicy, jak i licencjonowani taksówkarze.

Aplikację na Androida i IOS-a można pobrać na oficjalnej stronie Taxify.

Podziel się artykułem
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Aktualności

Start-upy

Monese logo.
Monese
Monese to aplikacja, dzięki której można otworzyć i...
iPOS logo.
iPOS
iPOS - Aby móc efektywnie zarządzać własnym biznesem...
LeaseLink logo
LeaseLink
Leaselink to firma, której celem jest dostarczanie...
Morizon
Morizon
Grupa Morizon to technologiczna platforma nieruchomościowo-finansowa...
Robinhood.
Robinhood
Robinhood to amerykańska internetowa platforma inwestycyjna,...
Polski Standard Płatności.
Polski Standard Płatności
Grupa tworzy nowy standard płatności dostępny dla wszystkich...