Tilt

  Rafał Tomaszewski
  Rafał Tomaszewski
  Opublikowano: 27 kwietnia 2017 Aktualizacja: 27 kwietnia 2017

  Tilt (wcześniej znany jako Crowdtilt) – serwis umożliwiający płatności P2P i zbiórki crowdfundingowe. Założony w 2012 roku, kiedy to „wykluł” się z funduszu Y Combinator. Obecnie firma ma siedzibę w San Francisco.

  Tilt określa się mianem portalu społecznościowego zbudowanego wokół pieniędzy i jest jedną z najszybciej rozwijających się aplikacji na campusach studenckich w USA. To właśnie przedział wiekowy 18-24 jest kluczowy dla Tilt.

  Od piątkowej pizzy na imprezie, do zbiórki pieniędzy organizowanej w społeczności studenckiej – Tilt oferuje szerokie funkcjonalności płatności P2P i crowdfundingu.

  Od 2014 Tilt nie pobiera opłat za organizowanie zbiórek i płatności. Opłaty są pobierane jedynie za operacje komercyjne – na przykład sprzedawanie biletów za pośrednictwem serwisu.

  Startup został założony przez Jamesa Beshare i Khaleda Husseina. Do końca 2016 roku zebrali ponad 62 mln USD od funduszy venture capital. Tilt to na pewno startup, któremu warto się przyglądać. Na koniec przedstawiamy jeszcze filmik, wyjaśniający działalność serwisu:


  Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

  Pokaż komentarze (0)

  tilt