Partner serwisu Visa dla biznesu

  Tokenbridge

  Opublikowano: 26 października 2018, 13:17 Aktualizacja: 29 stycznia 2019, 15:44

  Tokenbridge to polska firma zajmująca się tokenizacją aktywów.

  Tokenbridge

  Projekt Tokenbridge jest oparty o technologię blockchain i umożliwia między innymi przeprowadzanie ICO (initial coin offering).

  Tokenbridge – tokenizacja aktywów dzięki technologii blockchain

  Firma planuje emisję standardowych tokenów ERC20, reprezentujących rzeczywiste akcje spółek, które już są notowane na giełdach. Zastosowanie sprawdzonych standardów pozwoli na wdrożenie wielu rozwiązań blockchainowych.

  Tokenbridge pozwoli handlować akcjami wielu firm z całego świata. Użytkownik będzie mógł łatwo wymieniać popularne akcje na kryptowaluty i z powrotem. Startup zaznacza, że będzie zgodny ze wszystkimi europejskimi i polskimi regulacjami. Rozwiązanie umożliwi legalne obracanie akcjami największych przedsiębiorstw bez obawy o łamanie prawa.

  Na czele firmy stoi Arkadiusz Regiec, twórca największej platformy equity crowdfundingowej w Europie Środkowo-Wschodniej, posiadającej blisko 5000 zarejestrowanych inwestorów – Beesfund. Serwis pomógł przeprowadzić 19-stu startupom emisję akcji i zebrać ponad 5 mln złotych w emisjach otwartych i 10 mln złotych w emisjach zamkniętych.


  Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

  Pokaż komentarze (0)

  tokenbridge