21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

Twisto

Twisto logo

Twisto to FinTech z siedzibą w czeskiej Pradze, który działa na rynku innowacyjnych metod płatności w internecie od 2013.

Spółka jest liderem na rynku odroczonych płatności „kup teraz, zapłać później” w Czechach. Obsługuje ponad 200 tys. klientów i jest dostępna w ponad 350 sklepach online.

Twisto jest wspierane przez silnych i znaczących inwestorów, obok Grupy ING przez ENERN, Partners, Cezarego Smorszczewskiego, Miton i UNIQA, jedną z wiodących grup ubezpieczeniowych w Austrii oraz Europie Środkowej i Wschodniej.

ING Bank Śląski sfinalizował inwestycję w fintech Twisto, której celem jest wprowadzenie na polski rynek nowej metody płatności w internecie „kup teraz, zapłać później”. Umowa jest częścią wartej 5 mln euro rundy inwestycyjnej Twisto, której przewodzi Grupa ING.

Rozwiązanie „kup teraz, zapłać później” oferowane przez Twisto to nowatorska propozycja zarówno dla sklepów internetowych jak i klientów. Dzięki nowej usłudze sklepy online będą mogły zwiększyć swój przychód poprzez wyższą konwersję sprzedaży oraz większą średnią wartość koszyka. Na rynku czeskim klienci korzystający z Twisto robią zakupy średnio 30% częściej niż osoby wybierające inne metody płatności. Twisto oferuje szybką i bezpieczną płatność z krótkoterminowym finansowaniem w okresie 14 dni od dostarczenia towaru. Transakcja jest finalizowana jednym klikiem i nie wymaga podawania wrażliwych danych.

Więcej o współpracy Twisto i ING możecie przeczytać w naszym tekście – ING inwestuje w fintech Twisto.