21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

Wirex

Wirex logo.

Wirex to aplikacja, która spełnia funkcję wirtualnego portfela, między innymi dla bitcoinów. Firma powstała w 2015 roku, a ich usługa dostępna jest obecnie w ponad 130 krajach. Wcześniej działali pod nazwą E-Coin.

Wystarczy zainstalować aplikację Wirex i otrzymać plastikową kartę płatniczą. W aplikacji możemy też wymieniać walutę, przechowywać i kupować bitcoiny oraz wykonywać błyskawiczne przelewy lokalne i międzynarodowe dzięki technologii blockchain.

Dzięki Wirex możemy wysyłać pieniądze do domu po minimalnych kosztach. Aplikacja pozwala też przechowywać środki w różnych walutach – USD, GBP, euro, bitcoin i ethereum. Wirex jest też ciekawym rozwiązaniem dla przedsiębiorców i freelancerów, ponieważ pozwala akceptować płatności za usługi w BTC.

Karta, którą otrzymamy po zainstalowaniu aplikacji działa wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności kartami Visa. Dodatkowo za pomocą Wirex możemy też wypłacać pieniądze za bankomatów.

Transakcje w Wirex są zabezpieczane PIN-em i dwustopniowym poziomem uwierzytelniania. To użytkownik decyduje, kiedy chce użyć tradycyjnych pieniędzy, a kiedy kryptowaluty.