Partner serwisuVisa dla biznesu

Story


Wywiady, reportaże i materiały specjalne przygotowane przez redaktorów Fintek.pl. Najlepsze w Polsce wywiady z ludźmi tworzącymi Dolinę Krzemową nad Wisłą. Jeśli chcesz poznać branżę fintech, to musisz poznać ludzi, którzy ją tworzą.
Daniel Majewski, Deloitte - Polski sektor bankowy nie jest jednolity
16 lutego 2018, 14:16

Polska bankowość jest jedną z najbardziej rozwiniętych na świecie. Czy aby na pewno? Okazuje się, że polski sektor bankowy nie jest jednolity, a część banków została w tyle. Obecnie wszyscy uczestnicy rynku skupiają się na dyrektywie PSD2. Bariery regulacyjne dla banków, bankowość cyfrowa na świecie i wiele ciekawostek z branży - to tematy poruszone w wywiadzie.

  BLIK nie jest Fidget spinnerem płatności. Wywiad z Dariuszem Mazurkiewiczem z PSP
  19 lipca 2017, 18:48

  BLIK to nie jest chwilowa moda. Polacy udowodnili, że potrafią stworzyć system płatności, który wzbudza zazdrość na świecie. Obecnie w ramach BLIKA dochodzi do nawet 100 tys. transakcji dziennie. Zapraszamy do wywiadu z Dariuszem Mazurkiewiczem - Prezesem Zarządu Polskiego Standardu Płatności. A w rozmowie m.in. o tym, dlaczego nie warto nosić portfela...

   Maciej Suwik, Loando – czyli kilka słów o tym, jak Polacy podbijają Rosję
   13 czerwca 2017, 08:00

   Polscy przedsiębiorcy z sektora FinTech udowadniają, że biznes nie zna żadnych granic. Rynek rosyjski to 150 mln mieszkańców, którzy są głodni innowacji technologicznych i szybkiego dostępu do pieniędzy. Zapraszamy na wywiad z Maciejem Suwikiem z Loando – największej porównywarki pożyczek, która właśnie otwiera się na wschodni rynek.

   Szopi.pl – czyli zakupy spożywcze bez wychodzenia z domu
   8 maja 2017, 15:28

   Już blisko 50 proc. Polaków robi zakupy przez Internet. Wartość rynku e-commerce w Polsce już wynosi blisko 36 mld zł, a eksperci szacują, że w 2020 roku przekroczy 60 mld zł. W sieci kupujemy wszystko, od ubrań i pralek, poprzez samochody i leki.