Partner serwisuVisa dla biznesu

Story


Wywiady, reportaże i materiały specjalne przygotowane przez redaktorów Fintek.pl. Najlepsze w Polsce wywiady z ludźmi tworzącymi Dolinę Krzemową nad Wisłą. Jeśli chcesz poznać branżę fintech, to musisz poznać ludzi, którzy ją tworzą.
KNF przybije fintechom pieczątki? Wywiad z Arturem Granickim z UKNF
June 12, 2018, 8:59 PM

Regulacyjna piaskownica na początku będzie "wirtualna", ale to wcale nie oznacza, że będzie działać źle. Innovation Hub ma pomagać fintechom, a w szczególności potwierdzać, że dany podmiot działa zgodnie z literą prawa (jeśli tak będzie). Kryptowaluty w opinii UKNF są ryzykowne, ale też nie są nielegalne. Luk i barier prawnych jest od groma i właśnie trwają prace porządkowe, które mają pomóc w rozwoju fintechów w Polsce. Zapraszamy na wywiad z Arturem Granickim, dyrektorem departamentu ds. innowacji finansowych (FinTech) w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego.

  Co słychać w BZ WBK? O startupach, aplikacji i regulacjach
  June 8, 2018, 1:49 PM

  Aplikacje bankowe są w coraz większym stopniu naszpikowane innowacjami, a za ich rozwijanie często odpowiadają fintechy, które wchodzą we współpracę z bankami.

   Najważniejsze to nigdy, ale to nigdy się nie poddawać
   June 6, 2018, 3:00 PM

   O początkach Tpay.com oraz dlaczego w biznesie najważniejsza jest determinacja rozmawialiśmy z Pawłem Działakiem, współzałożycielem i CEO Tpay.com.

    Piotr Kuczyński: Sektor fintech jest wart świeczki
    May 30, 2018, 5:07 PM

    Fintech to przyszłość sektora finansowego. Chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości, prawda?

     Kiedy BIK stał się fintechem?
     May 30, 2018, 3:45 PM

     BIK uruchomił usługę Credit Freeze, czyli Zastrzeżenie Kredytowe. Ponadto wspólnie z firmą Billon realizuje projekt oparty o blockchain.

      Maciej Przygórzewski z Currency-One: do rozwoju potrzebne są innowacje
      May 25, 2018, 2:23 PM

      Jakie zagrożenia regulacyjne dotyczą branży niebankowych internetowych internetowych w Polsce?

       Monika Woźniak, SMEO - rynek mikrofaktoringu rośnie
       April 27, 2018, 1:03 PM

       Czego od rynku oczekują mikroprzedsiębiorcy? Dlaczego faktoring jest lepszym rozwiązaniem, niż kredyt? 90% małych firm boryka się z płynnością.

        Co planuje PKO Bank Polski?
        April 26, 2018, 10:49 AM

        Współpraca z Coinfirm, relacje banków i fintechów, kolejne wdrożenia w PKO Banku Polskim, zbliżająca się dyrektywa PSD2 oraz Polish API – to tylko część zagadnień, które poruszyliśmy w rozmowie z Grzegorzem Pawlickim, Dyrektorem Biura Innowacji w PKO Banku Polskim. Zobaczcie co słychać w największym polskim banku.

         Czego bankowcy oczekują od bankowości elektronicznej? Wojciech Poniatowski, Efigence
         April 20, 2018, 1:05 PM

         Jak projektuje się portale dla bankowości internetowej? Czego bankowcy oczekują od bankowości elektronicznej? I wreszcie - jak na tym wszystkim mogą skorzystać fintechy? Postaraliśmy się odpowiedzieć na te pytania, wspólnie z Wojciechem Poniatowskim, Product Managerem w firmie Efigence, specjalizującej się w projektowaniu i wdrażaniu dedykowanych rozwiązań dla bankowości cyfrowej. W rozmowie także o PDS2 i Polish API.

          Mniej bujania w obłokach, a więcej analityki
          April 17, 2018, 11:21 AM

          Sektor fintech cierpi na wiele chorób. Jedną z nich jest bujanie w obłokach. Rzeczywistość szybko weryfikuje marzenia nazbyt optymistycznych prezesów. Sprawna analityka to fundament, który pozwala na urealnienie przynajmniej części marzeń. A to już jest sukces. Zapraszam na wywiad z Siergiejem Fuksem, prezesem AMA Institute.

           Radek Wierzbicki, FXManago – pomagamy kontrolować marżę handlową przy dużej liczbie kontraktów zagranicznych
           April 16, 2018, 1:28 PM

           Jak kontrolować różnice kursowe? Jak nie pogubić się w marży handlowej przy wielu zagranicznych kontraktach? To naprawdę duże wyzwania dla przedsiębiorców. Na szczęście na rynku pojawiła się aplikacja FXManago, która ma ułatwić prowadzenie biznesu w oparciu o zagranicznych kontrahentów. Zapraszamy na rozmowę z Radkiem Wierzbickim, twórcą i prezesem FXManago.

            Michał Olszewski, Piotr Kobierski, BankMail - kluczowym elementem jest właściwa identyfikacja klienta
            April 13, 2018, 10:59 AM

            Jak wygląda rynek podpisu elektronicznego w Polsce? Dlaczego wciąż jest tak mało współpracy startupów z bankami? Jakie bariery stoją przed młodymi firmami wchodzącymi na rynek? Rozmowa z Michałem Olszewskim i Piotrem Kobierskim - BankMail.

             Tomasz Plata, Autenti - przyszedł czas na elektroniczne podpisywanie dokumentów
             April 12, 2018, 1:22 PM

             Jak wygląda sytuacja podpisu elektronicznego w Polsce? Jakie idą korzyści za e-podpisem? Co z regulacjami prawnymi w tej dziedzinie? Zapraszamy na rozmowę z Tomaszem Platą, Co-Founderem i CMO Autenti.

              Michał Papliński, TWINO - Na polskim rynku pożyczek P2P jest duża konkurencja
              April 11, 2018, 2:07 PM

              Jak wygląda rynek pożyczek P2P w Polsce? Ile jest warty? Jak prezentują się regulacje w tym sektorze? Między innymi o tym porozmawialiśmy z Michałem Paplińskim, Country Managerem firmy TWINO w Polsce. Nie zabrakło też wielu ciekawych informacji o planach TWINO na najbliższą przyszłość.

               Revolut otwiera biuro w Warszawie. Do końca roku chcą potroić liczbę klientów w Polsce
               March 7, 2018, 7:00 AM

               W 2015 roku w Wielkiej Brytanii powstał fintech, który zrobił „disruption” w sektorze bankowym. Obecnie mają 1,5 mln klientów i jak utrzymują - są już rentowni. W Polsce zdobyli 50 tysięcy klientów bez ani jednej tradycyjnej reklamy. Właśnie otwierają biuro w Warszawie. Zapraszamy na wywiad z Karolem Sadajem, Country Managerem Revolut w Polsce.

                Daniel Majewski, Deloitte - Polski sektor bankowy nie jest jednolity
                February 16, 2018, 2:16 PM

                Polska bankowość jest jedną z najbardziej rozwiniętych na świecie. Czy aby na pewno? Okazuje się, że polski sektor bankowy nie jest jednolity, a część banków została w tyle. Obecnie wszyscy uczestnicy rynku skupiają się na dyrektywie PSD2. Bariery regulacyjne dla banków, bankowość cyfrowa na świecie i wiele ciekawostek z branży - to tematy poruszone w wywiadzie.

                 Tomasz Rodak, Bibby Financial Services – Faktoring też jest fintechowy
                 January 29, 2018, 3:17 PM

                 Bardzo często można zetknąć się z informacją o tym, że polskie firmy mają problemy z nieterminowymi kontrahentami. Jeżeli mówimy tutaj o niedużym przedsiębiorstwie, to kilkutygodniowe opóźnienie w opłaceniu faktur może skutecznie zablokować nasz biznes. Z tego powodu nie będziemy w stanie realizować kolejnych projektów. Właśnie w takiej sytuacji na scenę wkracza faktoring.

                  Wawrzyniec Hyska, e-point – polskie banki awangardą technologiczną
                  January 22, 2018, 2:51 PM

                  Jak może wyglądać bankowość za kilka lat? Co zmieni rozporządzenie RODO? Co mogłyby poprawić w swojej działalności polskie banki? I wreszcie, czy Elon Musk ma rację, obawiając się rozwoju sztucznej inteligencji? Między innymi na te pytania odpowiedział nam Wawrzyniec Hyska, Dyrektor ds. Sektora Finansowego w firmie e-point.

                   Grzegorz Micyk, Finiata – w Polsce rozwijamy się najszybciej
                   January 16, 2018, 8:00 AM

                   Prowadzenie małego biznesu wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich są nieterminowi kontrahenci, których opieszałość może skutecznie pokrzyżować plany biznesowe. W takich sytuacjach na ratunek przychodzą usługi faktoringu. Jedną z firm wyciągających pomocną dłoń do przedsiębiorców jest Finiata, która dynamicznie zdobywa polski rynek.

                    "Ludzie wciąż stosują proste hasła" - wywiad z Bartoszem Pundykiem z Grupy CRIF
                    January 9, 2018, 11:21 AM

                    Jeszcze kilka lat temu samo słowo fraud było niezrozumiałe dla wielu osób, wręcz wiele firm otwarcie deklarowało, że zjawisko fraudu ich nie dotyczy. Dziś świadomość w zakresie zagrożeń znacząco wzrosła. Problem wyłudzeń nie jest już bagatelizowany, a firmy pożyczkowe w coraz większym stopniu inwestują nie tylko w rozwiązania do oceny ryzyka kredytowego, lecz również w narzędzia antyfraudowe. Zapraszam na wywiad z Bartoszem Pundykiem, dyrektorem sprzedaży w Grupie CRIF.

                     tpayvisa pay