Partner serwisuVisa dla biznesu

Story


Wywiady, reportaże i materiały specjalne przygotowane przez redaktorów Fintek.pl. Najlepsze w Polsce wywiady z ludźmi tworzącymi Dolinę Krzemową nad Wisłą. Jeśli chcesz poznać branżę fintech, to musisz poznać ludzi, którzy ją tworzą.
Paweł Bułgaryn, Ministerstwo Finansów – ułatwiamy życie fintechom
July 12, 2017, 10:45 AM

Zapraszamy na wywiad z Pawłem Bułgarynem z Ministerstwa Finansów, z którym rozmawialiśmy m.in. o ustawie implementującej PSD2.

  Tony Joeglal, PayU – Pomagamy przedsiębiorcom w ekspansji za granicę
  June 22, 2017, 3:17 PM

  Dla każdego biznesu jednym z najtrudniejszych i zarazem najważniejszych kroków jest wyjście poza granicę swojego macierzystego kraju. Ekspansja zagraniczna jest trudna z wielu powodów – nieznajomość prawa, strach przed ryzykiem i utratą pieniędzy, bariera językowa. Na szczęście w dzisiejszych czasach merchanci mogą liczyć na wsparcie.

   Maciej Suwik, Loando – czyli kilka słów o tym, jak Polacy podbijają Rosję
   June 13, 2017, 8:00 AM

   Polscy przedsiębiorcy z sektora FinTech udowadniają, że biznes nie zna żadnych granic. Rynek rosyjski to 150 mln mieszkańców, którzy są głodni innowacji technologicznych i szybkiego dostępu do pieniędzy. Zapraszamy na wywiad z Maciejem Suwikiem z Loando – największej porównywarki pożyczek, która właśnie otwiera się na wschodni rynek.

   Adrian Kurowski, Visa - innowacje w płatnościach wspieramy już od 50 lat
   May 30, 2017, 11:32 AM

   Rynek płatności zmienia się nie do poznania. Udział mają w tym nie tylko banki i firmy technologiczne, ale również agenci rozliczeniowi oraz start-upy. Zapraszamy na wywiad z Adrianem Kurowski, dyrektorem Visa w Polsce. Porozmawialiśmy o przyszłości płatności, nowych technologiach i współpracy z mniejszymi podmiotami.

    Grzegorz Pawlicki, PKO Bank Polski – dla startupu największą wartością jest współpraca z dużą instytucją
    May 9, 2017, 10:00 AM

    Nie od dziś wiadomo, że banki chętnie nawiązują współpracę z podmiotami z branży FinTech. Czy to ze startupami, czy z przedsiębiorstwami już ukształtowanymi. Nie inaczej jest w przypadku największego polskiego banku.

     Szopi.pl – czyli zakupy spożywcze bez wychodzenia z domu
     May 8, 2017, 3:28 PM

     Już blisko 50 proc. Polaków robi zakupy przez Internet. Wartość rynku e-commerce w Polsce już wynosi blisko 36 mld zł, a eksperci szacują, że w 2020 roku przekroczy 60 mld zł. W sieci kupujemy wszystko, od ubrań i pralek, poprzez samochody i leki.

      Innowacja często przychodzi z najmniej oczekiwanych stron
      May 2, 2017, 5:24 PM

      Adam Dąbrowski przyznaje, że woli pracować z ludźmi, ale nie boi się sztucznej inteligencji. Widzi też miejsce dla biometrii w sektorze pożyczkowym, a w 2017 roku spodziewa się wejścia nowych graczy na rynek. Przed Państwem wywiad z prezesem Creamfinance Poland.

       Jevgenijs Kazanins, TWINO - w Polsce sektor pożyczek P2P dopiero raczkuje
       April 24, 2017, 11:32 AM

       Pożyczki P2P w Polsce nie są szczególnie rozwinięte. O ile polska bankowość i płatności plasują nas na czele europejskiego rynku, o tyle sektor peer-to-peer dopiero raczkuje. W Europie nie brakuje jednak firm operujących w tym sektorze.

        Andrzej Bassara, PayU – zaczęliśmy robić FinTech nim to stało się modne
        April 21, 2017, 3:28 PM

        PayU to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich FinTechów, mimo że nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. W czasach, gdy firma powstawała taki termin, jak FinTech nawet nie istniał. Z szefem strategii i rozwoju produktu PayU – Andrzejem Bassarą, mieliśmy okazję porozmawiać podczas Fintech Brunch.

         Nethone - na Fintech Brunch pokażemy swoje możliwości
         April 10, 2017, 10:00 AM

         Już 11 kwietnia w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Fintech Brunch, organizowane przez portal Fintek.pl. Fintech Brunch to konferencje praktyczne, gdzie stawiamy na prezentację gotowych rozwiązań i case’ów, które mogą ułatwić firmom z branży kooperację w tym szybkim i elastycznym środowisku. Ponadto, jest to świetne miejsce, by nawiązać interesujące kontakty, nauczyć się czegoś i dodatkowo pochwalić swoimi osiągnięciami.

          Currency One - na Fintech Brunch szukamy inspiracji
          April 7, 2017, 10:00 AM

          Już 11 kwietnia w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Fintech Brunch, organizowane przez portal Fintek.pl. Fintech Brunch to konferencje praktyczne, czyli stawiamy na prezentację gotowych rozwiązań i case’ów, które mogą ułatwić firmom z branży kooperację w tym szybkim i elastycznym środowisku. Ponadto jest to świetne miejsce do tego, by nawiązać interesujące kontakty, nauczyć się czegoś i dodatkowo pochwalić swoimi osiągnięciami.

          Janusz Diemko - polskie FinTechy nie mają łatwego życia
          March 30, 2017, 12:24 PM

          Polski rynek agentów rozliczeniowych jest w dużej mierze zdominowany przez gigantów z USA. Jest pośród nich jednak nasz polski rodzynek, czyli Polskie ePłatności. Zapraszamy na rozmowę z prezesem spółki, Januszem Diemko. Z prezesem rozmawiał Rafał Tomaszewski.

           Yoni Assia - eToro świetnie radzi sobie na polskim rynku
           March 17, 2017, 10:42 AM

           Fintech dla inwestorów, który z powodzeniem zdobywa kolejne rynki, a w Polsce działa od grudnia zeszłego roku. Zapraszamy na wywiad z Yonim Assia, szefem eToro.

            Robert Łaniewski – Przyszłość to karty płatnicze
            February 27, 2017, 11:15 AM

            Wywiad z pogromcą interchange - człowiekiem walczącym o to, aby w każdym punkcie handlowo-usługowym była możliwość zapłacenia kartą.

             Aleksander Naganowski - Mastercard to 50-cio letni FinTech
             February 20, 2017, 12:41 PM

             Niewiele firm tak uważnie, a zarazem życzliwie, śledzi rozwój sektora FinTech, jak Mastercard. Zapraszamy na wywiad z Aleksandrem Naganowskim.

              Bartosz Michałek – Lepiej jest zmienić warunki pracy, niż miejsce pracy
              February 13, 2017, 11:08 AM

              Bardzo często pracownicy mają problem z wyrażeniem, bądź z przekazaniem swojej opinii przełożonym. Boją się, że stracą premie, a może nawet pracę. W idealnym świecie pracodawcy zapewniają pracownikom rozwój i pewien rodzaj stabilizacji. W zamian otrzymują świetnie wykonaną pracę. Firma się rozwija, osiąga sukcesy, przynosi zyski a w organizacji królują zgodnie zaufanie i świetna komunikacja. Realia pokazują, że jest niewiele firm, które rzeczywiście potrafią działać w ten sposób.. Podstawowymi powodami jest właśnie brak zaufania w stosunkach między pracownikiem a pracodawcą oraz dziurawa komunikacja .

               Bartłomiej Śliwa - Za postęp odpowiadają ci, którzy podejmują ryzyko
               December 30, 2016, 2:04 PM

               NCR to jedna z największych firm technologicznych na świecie, której historia sięga XIX wieku. W Polsce firma jest jednym z operatorów kodów BLIK oraz jest zaangażowana w masę innych ciekawych projektów.

                PayKey - dzięki nim zapłacisz nawet przez Messengera!
                December 22, 2016, 1:15 PM

                Czy podczas używania Messengera często rozmawiacie o pieniądzach? Zapewne częściej niż myślicie. A gdyby tak można było zrobić szybki, wygodny i bezpieczny przelew nie wychodząc z aplikacji? Możliwe, że już niedługo doczekamy się takiego rozwiązania w Polsce