Partner serwisuVisa dla biznesu

Story


Wywiady, reportaże i materiały specjalne przygotowane przez redaktorów Fintek.pl. Najlepsze w Polsce wywiady z ludźmi tworzącymi Dolinę Krzemową nad Wisłą. Jeśli chcesz poznać branżę fintech, to musisz poznać ludzi, którzy ją tworzą.
Grzegorz Pawlicki, PKO Bank Polski – dla startupu największą wartością jest współpraca z dużą instytucją
May 9, 2017, 10:00 AM

Nie od dziś wiadomo, że banki chętnie nawiązują współpracę z podmiotami z branży FinTech. Czy to ze startupami, czy z przedsiębiorstwami już ukształtowanymi. Nie inaczej jest w przypadku największego polskiego banku.

  Szopi.pl – czyli zakupy spożywcze bez wychodzenia z domu
  May 8, 2017, 3:28 PM

  Już blisko 50 proc. Polaków robi zakupy przez Internet. Wartość rynku e-commerce w Polsce już wynosi blisko 36 mld zł, a eksperci szacują, że w 2020 roku przekroczy 60 mld zł. W sieci kupujemy wszystko, od ubrań i pralek, poprzez samochody i leki.

   Innowacja często przychodzi z najmniej oczekiwanych stron
   May 2, 2017, 5:24 PM

   Adam Dąbrowski przyznaje, że woli pracować z ludźmi, ale nie boi się sztucznej inteligencji. Widzi też miejsce dla biometrii w sektorze pożyczkowym, a w 2017 roku spodziewa się wejścia nowych graczy na rynek. Przed Państwem wywiad z prezesem Creamfinance Poland.

    Jevgenijs Kazanins, TWINO - w Polsce sektor pożyczek P2P dopiero raczkuje
    April 24, 2017, 11:32 AM

    Pożyczki P2P w Polsce nie są szczególnie rozwinięte. O ile polska bankowość i płatności plasują nas na czele europejskiego rynku, o tyle sektor peer-to-peer dopiero raczkuje. W Europie nie brakuje jednak firm operujących w tym sektorze.

     Andrzej Bassara, PayU – zaczęliśmy robić FinTech nim to stało się modne
     April 21, 2017, 3:28 PM

     PayU to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich FinTechów, mimo że nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. W czasach, gdy firma powstawała taki termin, jak FinTech nawet nie istniał. Z szefem strategii i rozwoju produktu PayU – Andrzejem Bassarą, mieliśmy okazję porozmawiać podczas Fintech Brunch.

      Nethone - na Fintech Brunch pokażemy swoje możliwości
      April 10, 2017, 10:00 AM

      Już 11 kwietnia w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Fintech Brunch, organizowane przez portal Fintek.pl. Fintech Brunch to konferencje praktyczne, gdzie stawiamy na prezentację gotowych rozwiązań i case’ów, które mogą ułatwić firmom z branży kooperację w tym szybkim i elastycznym środowisku. Ponadto, jest to świetne miejsce, by nawiązać interesujące kontakty, nauczyć się czegoś i dodatkowo pochwalić swoimi osiągnięciami.

       Currency One - na Fintech Brunch szukamy inspiracji
       April 7, 2017, 10:00 AM

       Już 11 kwietnia w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Fintech Brunch, organizowane przez portal Fintek.pl. Fintech Brunch to konferencje praktyczne, czyli stawiamy na prezentację gotowych rozwiązań i case’ów, które mogą ułatwić firmom z branży kooperację w tym szybkim i elastycznym środowisku. Ponadto jest to świetne miejsce do tego, by nawiązać interesujące kontakty, nauczyć się czegoś i dodatkowo pochwalić swoimi osiągnięciami.

       Janusz Diemko - polskie FinTechy nie mają łatwego życia
       March 30, 2017, 12:24 PM

       Polski rynek agentów rozliczeniowych jest w dużej mierze zdominowany przez gigantów z USA. Jest pośród nich jednak nasz polski rodzynek, czyli Polskie ePłatności. Zapraszamy na rozmowę z prezesem spółki, Januszem Diemko. Z prezesem rozmawiał Rafał Tomaszewski.

        Yoni Assia - eToro świetnie radzi sobie na polskim rynku
        March 17, 2017, 10:42 AM

        Fintech dla inwestorów, który z powodzeniem zdobywa kolejne rynki, a w Polsce działa od grudnia zeszłego roku. Zapraszamy na wywiad z Yonim Assia, szefem eToro.

         Robert Łaniewski – Przyszłość to karty płatnicze
         February 27, 2017, 11:15 AM

         Wywiad z pogromcą interchange - człowiekiem walczącym o to, aby w każdym punkcie handlowo-usługowym była możliwość zapłacenia kartą.

          Aleksander Naganowski - Mastercard to 50-cio letni FinTech
          February 20, 2017, 12:41 PM

          Niewiele firm tak uważnie, a zarazem życzliwie, śledzi rozwój sektora FinTech, jak Mastercard. Zapraszamy na wywiad z Aleksandrem Naganowskim.

           Bartosz Michałek – Lepiej jest zmienić warunki pracy, niż miejsce pracy
           February 13, 2017, 11:08 AM

           Bardzo często pracownicy mają problem z wyrażeniem, bądź z przekazaniem swojej opinii przełożonym. Boją się, że stracą premie, a może nawet pracę. W idealnym świecie pracodawcy zapewniają pracownikom rozwój i pewien rodzaj stabilizacji. W zamian otrzymują świetnie wykonaną pracę. Firma się rozwija, osiąga sukcesy, przynosi zyski a w organizacji królują zgodnie zaufanie i świetna komunikacja. Realia pokazują, że jest niewiele firm, które rzeczywiście potrafią działać w ten sposób.. Podstawowymi powodami jest właśnie brak zaufania w stosunkach między pracownikiem a pracodawcą oraz dziurawa komunikacja .

            Bartłomiej Śliwa - Za postęp odpowiadają ci, którzy podejmują ryzyko
            December 30, 2016, 2:04 PM

            NCR to jedna z największych firm technologicznych na świecie, której historia sięga XIX wieku. W Polsce firma jest jednym z operatorów kodów BLIK oraz jest zaangażowana w masę innych ciekawych projektów.

             PayKey - dzięki nim zapłacisz nawet przez Messengera!
             December 22, 2016, 1:15 PM

             Czy podczas używania Messengera często rozmawiacie o pieniądzach? Zapewne częściej niż myślicie. A gdyby tak można było zrobić szybki, wygodny i bezpieczny przelew nie wychodząc z aplikacji? Możliwe, że już niedługo doczekamy się takiego rozwiązania w Polsce

              tpayvisa pay