Partner serwisu Visa dla biznesu

Świetny wynik e-PITów. W 6 dni przez Internet rozliczyło się 850 tys. Polaków

Fintek
Fintek
#govtech
Opublikowano: 24 lutego 2020, 10:23 Aktualizacja: 31 marca 2020, 11:50

W ciągu pierwszych 6 dni zeznania podatkowe przez Internet złożyło prawie 850 tys. osób. Na popularności zyskuje także profil zaufany, który w tym okresie został założony przez 140 tys. Polaków – podaje Ministerstwo Cyfryzacji.

Świetny wynik e-PITów. W 6 dni przez Internet rozliczyło się 850 tys. Polaków

– To świetny czas dla profilu zaufanego. Tylko przez ostatnich sześć dni założyło go niemal 140 tysięcy osób. W sumie korzysta z niego niemal 5,2 mln Polaków. Rok temu było ich niemal 2,5 miliona mniej – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Twój e-PIT z dobrym wynikiem

Elektroniczne rozliczanie podatków stale zyskuje na popularności. W zeszłym roku podatnicy złożyli rekordowe 16 mln elektronicznych PIT-ów za 2018 r. W tym roku pojawiło się kilka zmian w nowej usłudze Twój e-PIT. Usługa będzie między innymi uwzględniać ulgę w PIT dla osób do 26. roku życia i podawać informację o stanie zwrotu nadpłaty podatku.

Do systemu Ministerstwa Finansów można zalogować się na dwa sposoby – jeden z nich to profil zaufany. Najszybsza droga to założenie PZ przez bankowość elektroniczną. Wystarczy, że macie konto w jednym z banków, które dają taką możliwość (PKO Bank Polski, Santander, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Alior Bank, Millennium Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, platforma Envelo), a cała procedura ograniczy się do wypełnienia krótkiego internetowego formularza.

Druga opcja to wypełnienie formularza na stronie www.pz.gov.pl, a później potwierdzenie swojego profilu zaufanego w jednym z ponad 1500 punktów potwierdzających. W Waszej okolicy na pewno działa taki punkt. To np. poczta, czy urząd gminy. Akcja składania rocznego rozliczenia za 2019 rok będzie trwać od 15 lutego do 30 kwietnia 2020 roku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

swietny-wynik-e-pitow-w-6-dni-przez-internet-rozliczylo-sie-850-tys-polakow