21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

Artur Granicki

Artur Granicki sylwetka

Artur Granicki był dyrektorem Departamentu Innowacji Finansowych FinTech w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego od maja 2018 roku do marca 2019 roku.

Artur Granicki jest ekspertem w dziedzinie prawa rynku kapitałowego oraz prawa nowych technologii. Od samego początku swojej drogi zawodowej jest związany z rynkiem kapitałowym. Doświadczenie zdobywał m.in. w Departamencie Funduszy Inwestycyjnych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego oraz jako prawnik wewnętrzny w instytucjach finansowych i kancelariach prawnych.

Przed objęciem obowiązków dyrektora Departamentu Innowacji Finansowych FinTech pełnił funkcję Partnera Zarządzającego w kancelarii prawnej, gdzie zajmował się doradztwem regulacyjnym oraz transakcyjnym dla spółek startupowych z zakresu FinTech (robodoradztwo, big data, blockchain). Artur Granicki posiada tytuł radcy prawnego. Tytuł magistra prawa uzyskał na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu prawa spółek oraz studia podyplomowe z zakresu prawa rynku kapitałowego na Uniwersytecie Warszawskim.

Więcej na temat działalności Departamentu FinTech w KNF można przeczytać tutaj – Artur Granicki Dyrektorem Departamentu FinTech w KNF.