21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

Bogumił Jankiewicz

Disco:VR Bogumił Jankiewicz

Właściciel sieci restauracji Bobby Burger, którą współtworzy od 2012 roku. We wrześniu 2016 postanowił postawić na wirtualną rzeczywistość i założył firmę Disco:VR, która obecnie posiada największą w Polsce sieć salonów VR.

Jankiewicz jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie dzieli swoją uwagę na prowadzenie dwóch firm – sieci Bobby Burger i salonów Disco:VR.

W ramach rozwijania sieci centrów wirtualnej rzeczywistości Disco:VR opracowało autorską bieżnię VR.

Po roku prac koncepcyjnych, kilku projektach, tonach zużytej blachy i kilometrach wykorzystanych kabli, rozpoczynają się otwarte testy autorskiej bieżni DISCO 1.6. To pierwsza na polskim rynku bieżnia wielokierunkowa zapewniająca doświadczenie imersji na tak wysokim poziomie, która ma trafić do masowej produkcji.

Tworząc salon Disco:VR napotkaliśmy problem w postaci braku dostępnych na rynku kontrolerów ruchu, które zapewniałyby doświadczenie „chodzenia” – mówi Bogumił Jankiewicz.

– Bieżnie, w które wyposażyliśmy nasze centrum były wykonane z niskiej jakości materiałów jak i po prostu nie zapewniały wystarczającego poziomu imersji. Dlatego też stwierdziliśmy, że skoro nie możemy kupić takich urządzeń, to stworzymy je sami – dodaje Jankiewicz.

Bieżnia Disco 1.6 to dopiero pierwszy krok spółki na hardware’owym rynku. Spółka w planach ma również stworzenie VR-owego roweru, modułu symulatorowego oraz robotycznego ramienia. Ponadto firma Jankiewicza prowadzi pracę nad autorską platformą gamingową, dedykowaną wirtualnej rzeczywistości, która wykorzystywana będzie w nowo otwartych salonach sieci Disco:VR.

Więcej o centrach Disco:VR możecie przeczytać na łamach Fintek.pl – Powstaje pierwsza polska wielokierunkowa bieżnia VR.