21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

Daniel Daszkiewicz

Daniel Daszkiewicz Head of FinTech Alior Bank

Daniel Daszkiewicz to dyrektor Departamentu FinTech w Alior Banku. Posiada międzynarodowe doświadczenie we współpracy z FinTechami, zdobyte m.in. w grupie Citi w Nowym Jorku.

Daniel Daszkiewicz od 10 lat związany jest z bankowością. Posiada bogate doświadczenie zdobyte w grupie Citi w Nowym Jorku. Ostatnio zajmował tam stanowisko FinTech and Corporate Innovation Global Lead, zarządzając strategicznym programem, w ramach którego powstawały innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii finansowych oraz projekty związane z cyfrową transformacją sektora bankowego.

Był odpowiedzialny m.in. za wyszukiwanie, nawiązywanie partnerstw i współpracę z firmami z branży FinTech. Wcześniej, pracując również w grupie Citi w Nowym Jorku, zarządzał globalnym portfolio produktów mobilnych dla klientów korporacyjnych w ponad 100 krajach. Przez wiele lat związany był również z branżą start-upów.

Celem Alior Banku jest zbudowanie 20 partnerstw z FinTechami do 2020 roku, czyli w horyzoncie realizacji strategii „Cyfrowego buntownika” Ambicją banku jest stanie się bankiem pierwszego wyboru dla FinTechów w Europie.