25 kwietnia 2019, 09:00:Kongres Profesjonalistów Public Relations - Bristol Tradition & Luxury Hotel, Mikołaja Kopernika 12, 35-069 Rzeszów

Dara Khosrowshahi

Uber wejdzie na giełdę w 2019 roku

Dara Khosrowshahi, CEO Ubera i Expedia. To amerykański biznesmen irańskiego pochodzenia, który od 12 lat stoi na czele Expedii. Szefem Ubera został w sierpniu 2017 roku po dymisji Travisa Kalanicka.

Podczas jego rządów spółka przekształciła się w największą agencję turystyczną w USA. Do Expedii należy wiele stron, na których można wynająć apartament albo samochód.

Dara Khosrowshahi z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem, ale w swojej karierze pracował również w branży finansowej. Wakat na stanowisku CEO firmy z San Francisco trwał od czerwca, kiedy to pozbyto się Travisa Kalanicka. Oficjalnie to sam Kalanick złożył rezygnację, jednak nieoficjalnie wiadomo, że zarząd firmy wymógł na nim tą decyzję.

Doświadczenie w pokonywaniu kryzysów i zarządzaniu dużym przedsiębiorstwem na pewno przyda się Uberowi, który przeżywał ostatnio spore problemy. Więcej o całej sprawie możecie przeczytać w naszym tekście – Znamy nowego szefa Ubera