12 października 2017, 09:00:V edycja Marketing Progress - Kino Nowe Horyzonty, Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, Polska

Dara Khosrowshahi

Dara Khosrowshahi.

Dara Khosrowshahi, CEO Ubera i Expedia. To amerykański biznesmen irańskiego pochodzenia, który od 12 lat stoi na czele Expedii. Szefem Ubera został w sierpniu 2017 roku po dymisji Travisa Kalanicka.

Podczas jego rządów spółka przekształciła się w największą agencję turystyczną w USA. Do Expedii należy wiele stron, na których można wynająć apartament albo samochód.

Dara Khosrowshahi z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem, ale w swojej karierze pracował również w branży finansowej. Wakat na stanowisku CEO firmy z San Francisco trwał od czerwca, kiedy to pozbyto się Travisa Kalanicka. Oficjalnie to sam Kalanick złożył rezygnację, jednak nieoficjalnie wiadomo, że zarząd firmy wymógł na nim tą decyzję.

Doświadczenie w pokonywaniu kryzysów i zarządzaniu dużym przedsiębiorstwem na pewno przyda się Uberowi, który przeżywał ostatnio spore problemy. Więcej o całej sprawie możecie przeczytać w naszym tekście – Znamy nowego szefa Ubera

Podziel się artykułem
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone