21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

David Putts

Billon zapowiada komercjalizację. Fintech chce zarabiać

David Putts to Chief Growth Officer spółki Billon Group. Funkcję tą pełni od stycznia 2019 roku. Wcześniej zajmował stanowisko przewodniczącego Rady Dyrektorów firmy Billon oraz dyrektora ds. rozwoju międzynarodowego i partnerstw.

David Putts jest byłym prezesem i dyrektorem zarządzający trzech cyfrowych banków, w tym Inteligo w Polsce i Equa w Czechach. Pracował również jako konsultant w McKinsey. W swojej pracy zdobył doświadczenie z zastępowania przestarzałych technologii nowoczesnymi systemami bankowymi oraz transformacji doświadczenia użytkownika.

Dzięki jego dotychczasowej pracy Billon otrzymał licencję na wydawania pieniądza elektronicznego w Wielkiej Brytanii, rozpoczął współpracę inwestycyjną i projektową z FIS Global i pozyskał dużych klientów, takich jak Philip Morris. Jako Chief Growth Officer David skoncentruje się na rozwoju firmy na nowych rynkach.

W nowej roli Putts skupi się na wdrożeniach biznesowych technologii Billon w Wielkiej Brytanii i innych rynkach za granicą. Będzie też w dalszym ciągu odpowiedzialny za współpracę z FIS Global i pozostałymi partnerami. Jego pierwszym celem będzie wzmocnienie zespołu projektowania rozwiązań klienckich.