25 kwietnia 2019, 09:00:Kongres Profesjonalistów Public Relations - Bristol Tradition & Luxury Hotel, Mikołaja Kopernika 12, 35-069 Rzeszów

Marcin Parczewski

Marcin Parczewski - Inteca

Marcin Parczewski to CEO i współzałożyciel firmy Inteca. Doświadczony architekt systemów. Realizuje złożone projekty informatyczne i consultingowe dla korporacji finansowych i sektora publicznego.

Ukończył Informatykę i Zarządzanie na Politechnice Wrocławskiej. Jest certyfikowanym architektem korporacyjnym (TOGAF), posiada również certyfikat OMG w zakresie zarządzania procesami. Pracował dla Accenture, QNH Polska czy banku AIB w Irlandii.

Specjalizuje się we wdrażaniu nowoczesnych, opartych o wysokiej klasy komponenty rozwiązań bankowych. Jest autorem APILOGIC, otwartego API bankowego. Pisze bloga finansowego, dotyczącego ekonomii API. Na co dzień współzarządza projektami w Inteca, swojej założonej w 2011 roku firmie doradczej i wytwarzającej oprogramowanie, integrujące złożone systemy w sektorach bankowości, finansów i użyteczności publicznej.

Zachęcamy też do lektury wywiadu z prezesem Parczewskim – Marcin Parczewski, Inteca – Jak banki skorzystają na otwartym API?