25 kwietnia 2019, 09:00:Kongres Profesjonalistów Public Relations - Bristol Tradition & Luxury Hotel, Mikołaja Kopernika 12, 35-069 Rzeszów

Timotheus Höttges

Timotheus Höttges.

Timotheus Höttges, CEO TMobile/Deutsche Telekom AG – ekspert od technologii 5G. Będzie jednym ze speakerów podczas zbliżającego się krakowskiego kongresu impact’17.

Imię i nazwisko: Timotheus Höttges

Funkcja: dyrektor generalny TMobile/Deutsche Telekom AG (lider technologii 5G w Niemczech)

Osiągnięcia: Od 2009 r. do chwili powołania na to stanowisko pełnił funkcję członka zarządu, sprawując pieczę nad departamentem kontroli i finansów. Ekspert od technologii 5G.

Timotheus Höttges będzie jednym ze speakerów podczas zbliżającego się krakowskiego kongresu impact’17.  CEO TMobile/Deutsche Telekom, będzie mówił o tym, dlaczego 5G to przełom, rewolucja i nieunikniona przyszłość, a te kraje, które jako pierwsze wdrożą technologię, zanotują szybszy rozwój i skok gospodarczy.

5G to turboprzyspieszenie (min. 30-krotne w stosunku do obecnie wykorzystywanej technologii 4G) wszystkich procesów wykorzystujących internet bezprzewodowy.

Co to oznacza  w praktyce? W przypadku indywidualnego użytkownika np. pobranie dużego pliku video, zamiast 6 minut, będzie trwało kilkanaście sekund. W przypadku przemysłu nastąpi usprawnienie procesów produkcyjnych i zarządzania. Następca obecnej technologii 4G to także Internet Rzeczy. Przedmioty będą komunikowały się między sobą bez pośrednictwa człowieka – co znajdzie zastosowanie np. w liniach produkcyjnych, transporcie, logistyce, bankowości, w każdej dziedzinie gospodarki, a także w codziennym życiu.