25 kwietnia 2019, 09:00:Kongres Profesjonalistów Public Relations - Bristol Tradition & Luxury Hotel, Mikołaja Kopernika 12, 35-069 Rzeszów

Wojciech Kamiński

Wojciech Kamiński - Kundi

Wojciech Kamiński, założyciel i CEO Kundi – platformy oferującej ubezpieczenia społecznościowe przedmiotów codziennego użytku.

Imię i nazwisko: Wojciech Kamiński

Funkcja: założyciel i CEO Kundi

Osiągnięcia: stworzenie platformy ubezpieczeń społecznościowych, która wygrała konkurs Speedstars w Warszawie i zakwalifikowała się do finału w Szwajcarii.

Wojciech Kamiński jest absolwentem Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. W 2016 roku założył firmę Kundi, która oferuje ubezpieczenia społecznościowe.

Kundi wykorzystuje podejście collaborative economy. Użytkownicy ubezpieczają się w grupach. Po zakończeniu okresu ubezpieczenia członkowie grupy mogą otrzymać zwrot części składki. Im mniej szkód w grupie tym większy cashback (nawet do 50% składki).

Czym są właściwie ubezpieczenia społecznościowe? Cały mechanizm polega na zbieraniu puli składek, z których wypłacane są ewentualne odszkodowania. Aby móc się ubezpieczać należy dołączyć do grupy/społeczności – np. „Fani gotowania” albo „Zakopane”, lub stworzyć własną prywatną grupę, do której można zaprosić znajomych i członków rodziny.

Składka nie jest jednakowa dla wszystkich członków grupy – jest zależna od wartości przedmiotu i jego typu. Do grupy można przystąpić w dowolnym momencie.

Ubezpieczamy się za pomocą aplikacji mobilnej. Robimy zdjęcie przedmiotu, który chcemy ubezpieczyć, wpisujemy szacunkową wartość i ubezpieczamy. Więcej o Kundi możecie przeczytać w tekście, który publikowaliśmy na Fintek.pl.