23 października 2018, 10:00:I Love Crypto 2018 - Złote Tarasy, Złota 59,00-120 Warszawa,Polska

Symmetry podpisało kontrakt z Ministerstwem Finansów warty blisko 5,5 mln zł

Symmetry podpisało kontrakt z Ministerstwem Finansów warty blisko 5,5 mln zł

W ramach wygranego przetargu nieograniczonego Symmetry zawarło umowę z Centrum Informatyki Resortu Finansów na rozbudowę infrastruktury informatycznej dawnego Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów. Maksymalna łączna wartość zamówienia wynosi blisko 5,5 mln zł brutto.

 –  Cieszę się, że to właśnie oferta Symmetry w 100% spełniła oczekiwania zamawiającego, zwłaszcza że konkurencja w postępowaniu przetargowym była znacząca. Oprócz nas oferty złożyło łącznie 11 wykonawców  – komentuje Paweł Bociąga, Prezes Zarządu Symmetry Sp. z o.o.

Czytaj także: W przyszłym roku wartość e-sportu ma osiągnąć miliard dolarów

Symmetry pomoże Ministerstwu Finansów

W ramach świadczonych usług Symmetry odpowiada za opracowanie projektu wykonawczego wdrożenia, dostawę macierzy dyskowych Huawei OceanStor 5800 V3 oraz 5500 V3 wraz z licencjami , instalację oraz konfigurację sprzętu i oprogramowania zgodnie z projektem technicznym. Zakres prac obejmuje również  integrację dostarczonej infrastruktury sprzętowo – programowej ze środowiskiem informatycznym Centrum Informatyki Resortu Finansów (CIRF).  Zgodnie z postanowieniami kontraktu Symmetry zapewni 4-letni serwis gwarancyjny. Czas realizacji zamówienia określono na 42 dni od daty zawarcia umowy.

Rozbudowa infrastruktury informatycznej klienta o dodatkowy sprzęt i oprogramowanie dotyczy środowiska systemu mechanizmów replikacji i zabezpieczenia danych, będącego centralnym elementem składowania danych. Jest to jeden z kluczowych systemów CPD MF (obecnie CIRF), który zapewnia ciągłość pracy obszarów biznesowych, jak i infrastrukturalnych.

Czytaj także: Wojciech Kazimierski: trudno o lepszy przykład fintechu niż LeaseLink

Czym zajmuje się Symmetry?

Symmetry działa na rynku IT od 2010 roku, realizując projekty informatyczne dla sektora prywatnego i publicznego. W ramach współpracy z takimi firmami jak PiLab czy Querona, Symmetry buduje własne rozwiązania analityczne z zakresu Big Data, Data Warehouse, BI oraz platformę będącą spójnym systemem monitorowania wszystkich zasobów takich jak: stacje robocze, sieć, obszar platform przetwarzania i składowania (SAN) oraz aplikacje.

W ramach działu Symmetry Software oferowane są usługi w zakresie tworzenia i rozwijania dedykowanych rozwiązań softwarowych w oparciu o oprogramowanie wyselekcjonowanej grupy producentów, jak również na bazie własnego zaplecza technologicznego. Spółka odpowiada za analizę, testy, development, implementację oraz zapewnia wsparcie i utrzymanie systemów IT. Domeną Symmetry jest także projektowanie, budowa i dostarczanie niestandardowych rozwiązań programistycznych. W portfolio znajdują się aplikacje dla platform Android, iOS, Windows Phone, natywne aplikacje mobilne, produkty SaaS oraz infrastruktura hybrydowa MVP.

Obszar kompetencji obejmuje również audyt środowisk teleinformatycznych, doradztwo w zakresie doboru optymalnej technologii, wdrożenie rozwiązania oraz opiekę serwisową. Symmetry inwestuje także w rozwój własnej platformy technologicznej. Efektem działań w tym zakresie jest autorski system SYMMDrive przeznaczony do współdzielenia, synchronizacji oraz dostępu do danych. Warto podkreślić, że Symmetry jako jedyny w Polsce partner firmy Virtual Instruments, zajmuje się implementacją unikalnej platformy VirtualWisdom przeznaczonej do monitorowania i analizowania środowiska SAN w czasie rzeczywistym na poziomie sieci światłowodowej.

[Symmetry/RT]