Wonga to jedna z bardziej rozpoznawalnych internetowych firm pożyczkowych w Polsce (digital lending to część sektora fintech). Na polskim rynku działa od 2013 roku. Jest jednym z pionierów wdrażania efektywnych rozwiązań w zakresie edukacji finansowej swoich klientów.

Ubiegły rok Wonga Polska zakończyła z zyskiem w wysokości ok. 6 mln zł netto. Spółka konsekwentnie rozwija ofertę pożyczek ratalnych w cenach porównywalnych do bankowych.

Obecnie Wonga ma trzyosobowy zarząd

Do Tomasza Fedyny (na zdjęciu) dołączy Łukasz Kamiński, który nadzoruje ryzyko oraz Sylwia Drejer-Cichucka, która jest odpowieddzialna m.in. za marketing i rozwój biznesu.

– W 2012 zaczynaliśmy z Sylwią i Tomkiem od pisania pierwszych specyfikacji dla produktu Wonga.Dziś Wonga to rzetelna, nowoczesna firma, wykorzystująca najnowsze technologie, oferująca transparentne produkty i profesjonalny proces obsługi klienta oraz dobre warunki pracy w wyjątkowym, zgranym zespole fachowców. Moją specjalnością jest rozwój biznesu od najwcześniejszego etapu, który dla Wonga zakończył się jakiś czas temu. Dlatego po ponad sześciu latach pracy dla Wonga zdecydowałem się podjąć nowe wyzwanie zawodowe na innym kontynencie. Przekazuję stery w dobre ręce osób, które współtworzyły ze mną firmę. Jestem przekonany, że Wonga Polska będzie się nadal rozwijać. Dziękuję wszystkim współpracownikom za owocne lata pracy – mówi Marcin Borowiecki.

Polskie fintechy podbiają Amerykę

Marcin Borowiecki przechodzi do Booksy – startupu, który opracował nowoczesną aplikację do umawiania wizyt online np. u fryzjera, makijażystki czy dentysty. Firma ma polskie korzenie – stoi za nią znany przedsiębiorca Stefan Batory. Startup działalność będzie rozwijać głównie w USA, gdyż to właśnie w tym kraju rynek usług jest najbardziej rozwinięty. W sumie firma otrzymała ok. 50 mln zł od inwestorów właśnie na podbój Ameryki.

/LP

Foto: Pixabay