Partner serwisu Visa dla biznesu

Szykuje się duże przejęcie na rynku fintech. Intuit wykłada 7 mld dolarów za Credit Karmę

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#LendTech
Opublikowano: 24 lutego 2020, 11:25 Aktualizacja: 24 lutego 2020, 12:00

Intuit zbliża się do finalizacji przejęcia fintechu Credit Karma za kwotę 7 miliardów dolarów – wynika z nieoficjalnych informacji podawanych przez Wall Street Journal.

Szykuje się duże przejęcie na rynku fintech. Intuit wykłada 7 mld dolarów za Credit Karmę

Intuit to amerykańska spółka z siedzibą w Dolinie Krzemowej. Firma zajmuje się produkcją i rozwojem oprogramowania finansowego i podatkowego dla klientów indywidualnych, księgowych i drobnych przedsiębiorców. Przejęcie Credit Karmy ma popchnąć Intuit w stronę rynku consumer finance – podaje WSJ. Akwizycja ma zostać ogłoszona w poniedziałek.

Intuit przejmie Credit Karmę za 7 mld dolarów

Credit Karma to fintech założony w 2007 roku – jednym ze współzałożycieli był Kenneth Lin, obecny prezes spółki. Firma jest wspierana przez takie fundusze jak  Silver Lake i Ribbit Capital. Jeśli umowa przejęcia faktycznie dojdzie do skutku Credit Karma będzie wciąż działać jako niezależny podmiot, a Kenneth Lin pozostanie na stanowisku prezesa – podaje WSJ.

Do tej pory fintech był wyceniany na około 4 mld dolarów. Spółka zatrudnia ponad 1 tys. pracowników, a jej główna siedziba mieści się w San Francisco. Połączenie sił Intuit i Credit Karmy sprawi, że będą one dysponowały naprawdę pokaźnymi zasobami danych na temat klientów.

Credit Karma oferuje szeroki zakres usług finansowych, głównie z zakresu LendTech – darmowe sprawdzenie scoringu kredytowego, alerty w razie złamania zabezpieczeń i wycieku danych, a także pomoc w przygotowaniu i wypełnianiu zeznań podatkowych. Użytkownicy otrzymują również oferty na karty kredytowe i pożyczki od zewnętrznych firm współpracujących z Credit Karmą – oferty są dopasowane do możliwości klientów dzięki analizie scoringu kredytowego. Spółka Kennetha Lina zarabia w momencie, gdy użytkownik skorzysta z proponowanej oferty.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

szykuje-sie-duze-przejecie-na-rynku-fintech-intuit-wyklada-7-mld-dolarow-za-credit-karme