Jeśli potrzeba jest matką wynalazków, to lockdowny i związane z nimi ograniczenia w funkcjonowaniu społeczno-gospodarczym przyspieszyły procesy, które w normalnych warunkach rozwijałyby się latami. Dziś rozwiązania biometryczne stają się standardem w bankowości i pomału wkraczają też na rynek produktów inwestycyjnych. Platforma internetowa kupfundusz.pl jest pierwszym, niezależnym dystrybutorem funduszy inwestycyjnych, która umożliwia klientom rejestrację „na selfie”.

Biometria. Bezpieczna wygoda

Z badań wynika, że Polacy coraz chętniej korzystają z biometrii w bankowości i płatnościach. Rozwiązania te zyskują na popularności, bo są szybkie, ale też wygodniejsze od tradycyjnych form weryfikacji.

– KupFundusz.pl jest pierwszym, niezależnym od banków i ubezpieczycieli, dystrybutorem funduszy inwestycyjnych, który zaoferował możliwość rejestracji i otwarcia konta za pomocą biometrii twarzy, czyli tzw. selfie. Jest to jedna z dwóch, obok przelewu, metod weryfikacji – wskazuje Grzegorz Raupuk, prezes kupfundusz.pl.

Tożsamość klientów, którzy chcą założyć konto i zainwestować w fundusze inwestycyjne, jest sprawdzana na podstawie zdjęć dowodu osobistego oraz kilku selfie wykonanych podczas rejestracji. Zdjęcia twarzy oraz dokumentu tożsamości są sprawdzane przez algorytmy, które weryfikują autentyczność i określają stopień podobieństwa. Rejestracja trwa maksymalnie kilkanaście minut. Można ją przerwać w każdej chwili i w dogodnym momencie dokończyć.

Inwestycja przez Internet ogranicza koszty

Z danych Analiz Online wynika, że w pierwszej połowie tego roku Polacy wpłacili do funduszy inwestycyjnych ponad 17 mld zł. Rekordowo niskie stopy procentowe, a co za tym idzie – niemal zerowe oprocentowanie lokat bankowych sprawiło, że te produkty finansowe zdobywają coraz więcej zwolenników. Przedstawiciele TFI przyznają, że klienci chętniej inwestują przez internet, bo to pozwala ograniczyć lub wyeliminować koszty manipulacyjne.

– KupFundusz.pl – w pełni internetowa platforma, umożliwiająca inwestycje w ponad 300 funduszy z 17 towarzystw funduszy inwestycyjnych. Liczby te rosną, a my stale prowadzimy rozmowy o współpracy z kolejnymi TFI. Jako nowoczesny dystrybutor, w przypadku wszystkich typów transakcji (nabycie, odkupienie i zamiana) nie jest pobierana opłata – wyjaśnia Grzegorz Raupuk.

Aby zacząć inwestowanie w fundusze wystarczy zarejestrować się na platformie, a następnie odpowiedzieć na kilka pytań. Inwestorów na KupFundsz.pl wspierają autorskie wskaźniki oraz pomocne narzędzia. Dzięki nim inwestorzy mogą zbudować portfel funduszy o konkretnej polityce inwestycyjnej z określonymi wynikami, efektywnością, czy ryzykiem. W wyborze odpowiedniego produktu pomogą też ratingi i ranking funduszy sporządzane przez firmę Analizy Online. Klienci początkujący mogą otworzyć tzw. konto treningowe, które pozwala korzystać z niektórych darmowych narzędzi, w tym w szczególnie „Portfela treningowego”.