Partner serwisu Visa dla biznesu

Alior Bank przekaże 2 mln zł na pandemię. W tym na telemedycynę

Fintek
Fintek
#Alior#Koronawirus
Opublikowano: 4 maja 2020, 10:43 Aktualizacja: 4 maja 2020, 13:18

Alior Bank wsparł laboratorium Centrum Zdrowia Dziecka i sfinansował zakup testów na obecność koronawirusa dla 200 dzieci, które w najbliższych tygodniach będą miały przeprowadzone zabiegi w tej placówce. Bank wspomoże także projekt telemedycyny i przekaże szpitalowi niezbędny wysokospecjalistyczny sprzęt komputerowy do zdalnych konsultacji z małymi pacjentami.

Telemedycyna i testy na obecność wirusa. Alior Bank przeznaczy 2 mln złotych na walkę z pandemią

Za pomocą testów, które zakupiono dzięki darowiźnie Alior Banku, lekarze zyskają pewność, co do stanu zdrowia małych pacjentów i będą mogli zachować ciągłość leczenia i przeprowadzać zaplanowane zabiegi i operacje. Lekarze specjaliści z Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” będą też mogli zapewnić małym pacjentom lepszą opiekę poprzez telekonsultacje.

Zdalne konsultacje dla małych pacjentów

Dzięki inicjatywie banku telemedycyna będzie dostępna również dla dzieci leczących się w IPCZD. To zmniejszy liczbę ich wizyt w szpitalu do niezbędnego minimum, a tym samym poprawi bezpieczeństwo. Alior Bank przekaże niezbędny wysokospecjalistyczny sprzęt komputerowy na trzy oddziały: kardiologię, diabetologię oraz psychiatrię.

– System Zdalnej Opieki to olbrzymie wsparcie dla naszych pacjentów, szczególnie tych mieszkających daleko od Centrum Zdrowia Dziecka, ponieważ zmniejsza liczbę wizyt kontrolnych, a lekarzom daje możliwość lepszej oceny aktualnego stanu zdrowia tych pacjentów i szybkiej reakcji, np. w razie konieczności zgłoszenia się do szpitala – podkreśla dr n. med. Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.

W sumie na walkę ze skutkami pandemii Alior Bank przekaże 2 mln zł. Do tej pory bank odpowiedział  na apel Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, który został przekształcony w szpital zakaźny, i przekazał mu 1 mln zł na zakup sprzętu niezbędnego do przyjmowania chorych na COVID-19. Alior Bank wsparł także między innymi Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, który w mediach społecznościowych zwrócił się z prośbą o pomoc w pozyskaniu materiałów biurowych – czytamy w komunikacie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

telemedycyna-i-testy-na-obecnosc-wirusa-alior-bank-przeznaczy-2-mln-zlotych-na-walke-z-pandemia