Dzięki własnemu API, Token umożliwia bankom, handlowcom, a także zewnętrznym dostawcom łączenie się z dowolnym bankiem w UE. Dostarcza usługi inicjowania płatności oraz informacji o koncie użytkownika, a wszystko to w oparciu o nowe warunki związane z PSD2. Zastosowanie jednolitego API rozwiązuje problem integracji, który jest odczuwalny w całej branży bankowości. Firma potwierdziła, że otrzymała oficjalne zezwolenie na działalność ze strony FCA. O sprawie informuje serwis Finextra.

Jednolite API rozwiązaniem problemu integracji

– Token to najkrótsza, najszybsza i najtańsza droga dla banków, sprzedawców i innych dostawców usług finansowych, aby działać zgodnie z regulacjami PSD2, a jednocześnie rozszerzyć ofertę płatności bankowych i gromadzenia danych użytkowników – mówi Marten Nelson, współzałożyciel firmy.

Od 1 maja wszystkie firmy będą mogły połączyć się z Tokenem i przyspieszyć swoje działania w zakresie płatności, dzięki wykorzystaniu otwartej bankowości. Będą mogły zrobić to natychmiast, bezpiecznie i po niższych kosztach niż wcześniej. Po przyznaniu licencji FCA firma Token korzysta z procesu „paszportu licencji”, który umożliwia szybsze niż dotychczas uzyskiwanie podobnych zezwoleń w sąsiednich krajach UE.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że Związek Banków Polskich opublikował pierwszą wersję standardu Polish API – interfejsu do komunikacji i przekazywania danych pomiędzy bankami i fintechami. Wdrożenie takiego systemu jest jednym z wymogów unijnej dyrektywy PSD2. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.