25 kwietnia 2019, 09:00:Kongres Profesjonalistów Public Relations - Bristol Tradition & Luxury Hotel, Mikołaja Kopernika 12, 35-069 Rzeszów

Token uzyskał autoryzację od FCA

Token otrzymał pozwolenie od FCA

Token otrzymał oficjalne zezwolenie na działalność, które zostało wydane przez FCA (Financial Conduct Authority). Firma od teraz może oficjalnie dostarczać swoje usługi, zgodnie z warunkami PSD2.

Dzięki własnemu API, Token umożliwia bankom, handlowcom, a także zewnętrznym dostawcom łączenie się z dowolnym bankiem w UE. Dostarcza usługi inicjowania płatności oraz informacji o koncie użytkownika, a wszystko to w oparciu o nowe warunki związane z PSD2. Zastosowanie jednolitego API rozwiązuje problem integracji, który jest odczuwalny w całej branży bankowości. Firma potwierdziła, że otrzymała oficjalne zezwolenie na działalność ze strony FCA. O sprawie informuje serwis Finextra.

Jednolite API rozwiązaniem problemu integracji

– Token to najkrótsza, najszybsza i najtańsza droga dla banków, sprzedawców i innych dostawców usług finansowych, aby działać zgodnie z regulacjami PSD2, a jednocześnie rozszerzyć ofertę płatności bankowych i gromadzenia danych użytkowników – mówi Marten Nelson, współzałożyciel firmy.

Od 1 maja wszystkie firmy będą mogły połączyć się z Tokenem i przyspieszyć swoje działania w zakresie płatności, dzięki wykorzystaniu otwartej bankowości. Będą mogły zrobić to natychmiast, bezpiecznie i po niższych kosztach niż wcześniej. Po przyznaniu licencji FCA firma Token korzysta z procesu „paszportu licencji”, który umożliwia szybsze niż dotychczas uzyskiwanie podobnych zezwoleń w sąsiednich krajach UE.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że Związek Banków Polskich opublikował pierwszą wersję standardu Polish API – interfejsu do komunikacji i przekazywania danych pomiędzy bankami i fintechami. Wdrożenie takiego systemu jest jednym z wymogów unijnej dyrektywy PSD2. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.