21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

Topowa aplikacja do nauki języków obcych dostępna po polsku

Nauka języków obcych się opłaca

Zastanawialiście się już nad swoim postanowieniem noworocznym? Może warto nauczyć się nowego języka obcego? Raport przeprowadzony przez portal Pracuj.pl dowodzi, że osoby ze znajomością języków obcych mogą liczyć na wzrost zarobków nawet o 35%. Teraz nauka może być o tyle łatwiejsza, że jedna z najpopularniejszych aplikacji do przyswajania języków została wyposażona w polski interfejs.

Mowa o aplikacji Babbel. W informacji prasowej czytamy, że jest to najbardziej dochodowa aplikacja mobilna do nauki języków obcych. W Google Play apka ma ponad 10 mln pobrań. Teraz niemiecka firma wprowadza w swoim oprogramowaniu ósmy język wyświetlania. Po polsku możemy uczyć się angielskiego i niemieckiego. Kursy Babbel są skierowane do osób początkujących oraz bardziej zaawansowanych. Znajdziemy w nich zarówno krótkie dialogi, jak i słownictwo tematyczne związane na przykład z podróżami i wypoczynkiem.

Nauka języków obcych się opłaca

Robotyzacja postępuje. Kolejne zawody są zagrożone wyginięciem, ze względu na coraz szybszą automatyzację. Jeżeli ludzie chcą przetrwać na rynku pracy, to muszą zdobywać nowe kompetencje – chodzi między innymi o naukę języków obcych. Roboty bez problemu mogą porozumiewać się w kilku językach – wystarczy wgrać im stosowne oprogramowanie.

Powyższy akapit ma oczywiście pewne zabarwienie dramatyczne, ale bez wątpienia jest w nim sporo prawdy. Pracownicy muszą być gotowi na zdobywanie nowych umiejętności, które pomogą w ewentualnym przekwalifikowaniu. Między innymi dlatego zespół Babbel przygotował także specjalne lekcje dla Polaków, którzy chcą rozwijać karierę w ważnych sektorach rynkowych. W aplikacji można znaleźć takie kursy jak: Business English, English for: Medical Professionals, Gastronomy, Hospitality & Hotel Staff.

Korzystanie z Babbel w polskiej wersji językowej jest możliwe na stronie internetowej lub po pobraniu aplikacji na urządzenia mobilne w systemach Android i iOS. Aplika działa także w trybie offline. Ceny subskrypcji zaczynają się już od 19,99 zł na miesiąc. Decyzja o wdrożeniu polskiej wersji interfejsu była w dużej mierze uzależniona od popytu oraz ogromnego potencjału na rynku lokalnym: prawie 70% Polaków uczy się już jednego lub kilku języków – zwłaszcza angielskiego i niemieckiego.

Przy okazji przypominamy o naszym tekście, w którym przedstawiliśmy subiektywnie najlepsze aplikacje do tłumaczenia. Takie rozwiązania mogą się przydać do czasu, zanim nie nauczymy się języków obcych. Większość ze wskazanych aplikacji jest darmowa, chociaż niektóre wymagają znajomości języka angielskiego. Pełne zestawienie można znaleźć tutaj.

/Rafał Tomaszewski