19 stycznia 2019, 09:00:Digital Banking & Payments Summit - Hilton Warsaw Hotel, Warszawa

Tradycyjne bankomaty to przeżytek! W Singapurze już to wiedzą.

Singapurski United Overseas Bank (UOB) zapowiedział opracowanie bankomatów zbliżeniowych, z których będzie można wypłacić pieniądze jedynie za pomocą smartfona. Dodatkowo UOB będzie wydawał karty kredytowe drogą cyfrową w czasie rzeczywistym. Bankowość nowej generacji!

United Overseas Bank to międzynarodowa instytucja założona w 1935 roku. Jest to jeden z największych banków w Azji Południowo-Wschodniej z główną siedzibą w Singapurze.

Bankomaty bez karty

Już pod koniec września UOB uruchomi pierwsze bankomaty oparte o technologię NFC w Azji Południowo-Wschodniej. Dzięki nim klienci będą mogli wypłacać gotówkę za pomocą kilku kliknięć na smartfonie i zbliżeniu go do urządzenia [U NAS MAMY „BLIKA I JEST SUPER LEPSZY„]. Pierwsi ze zbliżeniowych bankomatów będą mogli cieszyć się posiadacze kart MasterCard i użytkownicy ApplePay.

Do stycznia przyszłego roku w Singapurze ma pojawić się 60 takich urządzeń, a już w grudniu 2018 roku wszystkie tradycyjne bankomaty mają zostać zastąpione przez te z technologią NFC.

Posiadacze smartfonów z systemem Android będą mogli raczyć się zbliżeniowymi bankomatami od początku 2017 roku, dzięki aplikacji Mighty Pay od UOB. Pierwsi w kolejności będą ci korzystający z kart opatrzonych logiem MasterCard, a następnie użytkownicy Visa.

– Banki muszą nadal dostosowywać się do zmieniających się potrzeb konsumentów. Dotyczy to przede wszystkim wdrażania nowych technologii i innowacji, tak aby korzystanie z usług banku było jeszcze wygodniejsze. Klienci są coraz bardziej przywiązani do swoich smartfonów, które stały się nieodłączną częścią ich życia. Odnotowaliśmy ponad 20-sto krotny miesięczny wzrost płatności za pomocą telefonu, gdy w listopadzie zeszłego roku uruchomiliśmy aplikację Mighty Pay. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na rozwijanie technologii zbliżeniowych bankomatów – wyjaśnia Dennis Khoo, szef ds. finansów osobistych w UOB.

Otrzymasz kartę w kilka minut

Natomiast z końcem października klienci UOB będą mogli składać wnioski, otrzymać i korzystać z karty kredytowej za pomocą wspominanej aplikacji Mighty Pay. Umożliwi im to płacenie „kredytówką” bez jej obecności, lub otrzymanie nowej karty w przypadku zawieruszenia starej. Wszystko zdalnie, bez potrzeby wizyty w oddziale.

– W dzisiejszych czasach klienci chcą po prostu płacić bez żadnych komplikacji, kiedykolwiek i gdziekolwiek są. Większość z nas znalazła się w sytuacji, gdy w supermarkecie bądź restauracji oferowane są nam promocje na kartę kredytową, której akurat nie posiadamy. Dzięki natychmiastowemu i cyfrowemu wydawaniu „kredytówek” możemy otrzymać pożądaną kartę w kilka minut i natychmiast z niej skorzystać – opisuje Khoo.

Singapur to absolutny pionier w zakresie finansów i nowych technologii. To malutkie miasto-państwo jest prawdziwym wzorem na to, jak zmaksymalizować swój potencjał i zaistnieć na nowym rynku.

/RT