Partner serwisu Visa dla biznesu

Twój e-PIT opłacisz także z Idea Bankiem

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Idea Bank
Opublikowano: 28 lutego 2019, 12:01 Aktualizacja: 20 lutego 2020, 13:23

Idea Bank idzie śladami PKO Banku Polskiego i udostępnia możliwość opłacenia podatku dochodowego bezpośrednio przez portal podatkowy Twój e-PIT. Jeżeli po zalogowaniu do portalu okaże się, że jest do zapłacenia podatek dochodowy, klient może wygodnie uregulować zobowiązanie bezpośrednio ze swojego konta.

Google Pay już dostępne w Idea Banku

To efekt wprowadzenia nowego rozwiązania przez Krajową Izbę Rozliczeniową, do którego na razie podłączyły się dwa banki – PKO Bank Polski i właśnie Idea Bank. KIR zapowiadał, że kolejne banki wprowadzą usługę niebawem. To istotna informacja, ponieważ popularność e-PIT-ów rośnie z roku na rok. W 2018 roku w ten sposób rozliczyło się prawie 11,5 mln Polaków.

Twój e-PIT opłacisz w serwisach Idea Banku

Osoby rozliczające się ze swoich dochodów za 2018 r., na podstawie PIT-37 i PIT-38, po zalogowaniu do portalu podatkowego znajdą usługę Twój e-PIT i przygotowane przez urząd skarbowy zeznanie podatkowe. Będzie to duże ułatwienie przy rozliczeniu się z fiskusem. e-PIT będzie dostępny na portalu od do 30 kwietnia 2019. Najwygodniejszym sposobem logowania jest Profil Zaufany, który posiadają już 3 mln Polaków.

DO 600 ZŁ PREMII ZA PROWADZENIE KONTA W IDEA BANK – SPRAWDŹ!

Wszyscy klienci banku po sprawdzeniu udostępnionej przez Ministerstwo Finansów deklaracji podatkowej  PIT-37 i PIT-38 oraz zaakceptowaniu jej treści, otrzymają wygenerowany w systemie plik. Gdy okaże się, że klient powinien dopłacić konkretną kwotę, wystarczy, że wybierze opcję dokonania rocznego rozliczenia z Idea Bankiem.

Zostanie wtedy przekierowany do bankowości elektronicznej Idea Cloud. Po zalogowaniu się przez klienta do systemu, transakcja zostanie automatycznie wygenerowana z danymi wprowadzonymi bezpośrednio do formularza zlecenia przelewu z osobistego lub firmowego rachunku bieżącego klienta w Idea Banku. Podatnikowi pozostanie tylko autoryzowanie płatności otrzymanym z banku kodem SMS, zaś na ekranie wyświetli się potwierdzenie zrealizowania płatności.

SPRAWDŹ CO ZYSKASZ Z KONTEM W IDEA BANK


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

twoj-e-pit-oplacisz-takze-z-idea-bankiem