Partner serwisu Visa dla biznesu

Twój e-PIT opłacisz także z Idea Bankiem

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Idea Bank
Opublikowano: 28 lutego 2019, 12:01 Aktualizacja: 29 sierpnia 2019, 17:23

Idea Bank idzie śladami PKO Banku Polskiego i udostępnia możliwość opłacenia podatku dochodowego bezpośrednio przez portal podatkowy Twój e-PIT. Jeżeli po zalogowaniu do portalu okaże się, że jest do zapłacenia podatek dochodowy, klient może wygodnie uregulować zobowiązanie bezpośrednio ze swojego konta.

To efekt wprowadzenia nowego rozwiązania przez Krajową Izbę Rozliczeniową, do którego na razie podłączyły się dwa banki – PKO Bank Polski i właśnie Idea Bank. KIR zapowiadał, że kolejne banki wprowadzą usługę niebawem. To istotna informacja, ponieważ popularność e-PIT-ów rośnie z roku na rok. W 2018 roku w ten sposób rozliczyło się prawie 11,5 mln Polaków.

Twój e-PIT opłacisz w serwisach Idea Banku

Osoby rozliczające się ze swoich dochodów za 2018 r., na podstawie PIT-37 i PIT-38, po zalogowaniu do portalu podatkowego znajdą usługę Twój e-PIT i przygotowane przez urząd skarbowy zeznanie podatkowe. Będzie to duże ułatwienie przy rozliczeniu się z fiskusem. e-PIT będzie dostępny na portalu od do 30 kwietnia 2019. Najwygodniejszym sposobem logowania jest Profil Zaufany, który posiadają już 3 mln Polaków.

DO 600 ZŁ PREMII ZA PROWADZENIE KONTA W IDEA BANK – SPRAWDŹ!

Wszyscy klienci banku po sprawdzeniu udostępnionej przez Ministerstwo Finansów deklaracji podatkowej  PIT-37 i PIT-38 oraz zaakceptowaniu jej treści, otrzymają wygenerowany w systemie plik. Gdy okaże się, że klient powinien dopłacić konkretną kwotę, wystarczy, że wybierze opcję dokonania rocznego rozliczenia z Idea Bankiem.

Zostanie wtedy przekierowany do bankowości elektronicznej Idea Cloud. Po zalogowaniu się przez klienta do systemu, transakcja zostanie automatycznie wygenerowana z danymi wprowadzonymi bezpośrednio do formularza zlecenia przelewu z osobistego lub firmowego rachunku bieżącego klienta w Idea Banku. Podatnikowi pozostanie tylko autoryzowanie płatności otrzymanym z banku kodem SMS, zaś na ekranie wyświetli się potwierdzenie zrealizowania płatności.

SPRAWDŹ CO ZYSKASZ Z KONTEM W IDEA BANK


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

twoj-e-pit-oplacisz-takze-z-idea-bankiem