Do tej pory jeśli klient Ubera chciał wyjechać poza miasto musiał za to dopłacić 10 zł lub 20 zł. Z jednej strony miało to zrekompensować kierowcy dłuższą podróż, z drugiej wywoływało często pytania i niezadowolenie wśród użytkowników. Teraz ma się to zmienić.

Nowe stawki na dłuższych trasach

Uber usunął opłaty za wyjazd poza linie aglomeracyjne oraz stałe stawki za przejazdy. W zamian tego wprowadzone zostają zmiany w cenniku na długich dystansach. Cena przejazdu nie będzie już uwarunkowana granicami miasta, a długością trasy. Należy zaznaczyć, że zmianie ulegnie jedynie opłata kilometrowa, która będzie naliczana po przekroczeniu następujących dystansów:

  • 15 km w Warszawie
  • 10 km w Krakowie
  • 15 km w Trójmieście
  • 13 km we Wrocławiu
  • 10 km w Poznaniu
  • 12 km w Łodzi
  • 20 km na terenie konurbacji śląskiej

W momencie przekroczenia tego dystansu opłata wyniesie 3,30 zł za km w przypadku usługi uberX oraz 4zł, gdy wybierzemy uberSELECT lub uberVAN.

Uber, jako przykład podaje:

Kraków. Twój przejazd z uberX wynosi 20km. Dla pierwszych 10km opłata za km wynosi 1,30 zł/km, dla kolejnych 10 km stawka to 3,30 zł/km.

Za przejazd Uberem zapłacisz gotówką

Najbardziej popularny przewoźnik udostępnił swoim klientom możliwość płatności gotówką. Miesiąc temu pisaliśmy, że usługa ta dostępna jest jedynie na terenie stolicy. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. Teraz dostępna będzie również w innych miastach. Każdy kierowca, który będzie chciał przyjmować płatności gotówką, będzie musiał mieć zainstalowaną w samochodzie kasę fiskalną.

Możliwość płatności gotówką za przejazd w Uberze testowana już była w grudniu ubiegłego roku, ale jedynie na niewielkim odsetku kierowców. Teraz usługa ta dostępna będzie w całej Polsce, dla kierowców, którzy posiadają w samochodzie kasę fiskalną – system faktur elektronicznych już nie wystarczy. Każdy kierowca, który zdecyduje się na zainstalowanie kasy fiskalnej w samochodzie będzie mógł przyjąć zapłatę w formie gotówki.

Jeśli klient chce skorzystać z nowej możliwości musi na poziomie aplikacji wybrać opcję „Aktywuj gotówkę jako metodę płatności” w zakładce „Płatności. Później wystarczy, że zaznaczy swój punkt docelowy na mapie i klasycznie potwierdzi zamówienie. Istotne jest to, że  formę płatności należy wybrać w trakcie zamówienia przejazdu.