Partner serwisu Visa dla biznesu

Ubezpieczenia na życie w aplikacji mobilnej? mBank wprowadza nową funkcję

Fintek
Fintek
#Insurtech#mBank
Opublikowano: 17 czerwca 2019, 17:24 Aktualizacja: 17 czerwca 2019, 17:24

Klienci mBanku aż 40% polis turystycznych kupują za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Od teraz mogą w ten sposób ubezpieczyć mieszkanie, a także życie i zdrowie najbliższych. Bez dodatkowych badań i oświadczeń lekarskich. Produkt powstały we współpracy z AXA to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku bankowym. Czy w końcu nadchodzi czas na insurtech?

Pierwsza aplikacja bankowa z Polski w Huawei AppGallery. mBank przeciera szlaki

Już od dwóch lat za pomocą aplikacji mobilnej klienci mBanku mogą kupić polisę turystyczną. Miesiąc temu bank wprowadził możliwość wykupienia ubezpieczenia chroniącego nieruchomość. Dzisiaj mBank poinformował o możliwości zakupienia w aplikacji mobilnej także ubezpieczenia na życie. Do sfinalizowania zakupu wystarczy potwierdzenie kodem w aplikacji – nie są wymagane dodatkowe badania czy oświadczenia lekarskie.

Produkt powstał we współpracy z AXA oraz klientami mBanku. Dokumenty, w tym ogólne warunki ubezpieczenia napisano zrozumiałym dla każdego językiem – czytamy na stronie mBanku.

By znaleźć ubezpieczenia w aplikacji mBanku należy się do niej zalogować, a następnie wybrać opcję „finanse”, czyli tzw. pasaż. W prawym górnym rogu powinna wyświetlić się opcja „ubezpieczenia”.

Insurtech, czyli insurance technology

Insurtech to jeden z bardziej perspektywicznych rynków. Polacy wraz ze wzrostem zamożności, są też coraz bardziej świadomi. Jednakże ubezpieczenie siebie i bliskich to w Polsce droga przez mękę – najpierw należy wypełnić wniosek, czekać na kontakt z agentem, a potem przejść przez stos dokumentów do podpisania. W przypadku ubezpieczeń na życie trudność w przeniesieniu całego procesu zawarcia umowy do internetu w dużej mierze wynika z ograniczeń prawnych. Przy tym klient rzadko kiedy rozumie co podpisuje. Rozwiązania insurtech mają to zmienić.

Ubezpieczenie na życie przewiduje wypłatę świadczenia do 300 tys. zł. Z kolei ubezpieczenie na wypadek nowotworu przewiduje wypłatę do 150 tys. zł oraz pakiet assistance, który obejmuje m.in. wizyty u onkologa, psychologa oraz drugą opinię medyczną. Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) również przewiduje wypłatę do 150 tys. zł. Oferta skierowana jest także dla osób bliskich np. NNW dla dziecka z wypłatą świadczenia do 27 tys. zł.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ubezpieczenia-na-zycie-w-aplikacji-mobilnej-mbank-wprowadza-nowa-funkcje