UK RegTech Solutions zaszczyciły swoja obecnością takie firmy jak ClauseMatch, Coinfirm, ComplyAdvantage, CoVi Analytics, Darktrace, Encompass, Enforced, Iris Inteligence, Novastone Media, Onfido, Privitar, Trading Hub i Tradle.

Czytaj także: Apple Pay w Polsce już w przyszłym tygodniu?

UK RegTech Solutions 2017 – czyli RegTech w pigułce

Jednym z uczestników webinaru była firm Coinfirm. Zajmuje się ona technologią blockchain, skupioną na rynku Compliance as a Service. Coinfirm zbudował pierwszą platformę risk and compliance opartą o Blockchain, jak i pierwszy Blockchain Lab w Centralnej Europie.

Platforma Coinfirm gwarantuje przejrzystość i bezpieczeństwo w płatnościach i transferach walut oraz tokenów, rozwiązując problemy związane z praniem pieniędzy i zarządzaniem ryzykiem transakcyjnym. Platforma Coinfirm jest użyteczna w wielu realnych zastosowaniach i tworzy fundament dla przyjęcia się cyfrowych walut i blockchaina. Zapewniając tym samym, że uczestnicy transakcji działają w zgodzie z regulacjami i operują w bezpiecznym środowisku.

Teraz Coinfirm współpracuje z największym polskim bankiem – PKO BP przy wdrażaniu blockchainowej platformy Trudantum, która ma zapewnić instytucjom finansowym drożenie rozwiązań sprawdzających i weryfikujących dane.

Warto też zwrócić uwagę na Darktrace, czyli firmę zajmująca się cyberbezpieczeństwem. Wykorzystują machine learning do wykrywania potencjalnych fraudów i włamań.

Darktrace zostało stworzone w 2013 roku przez matemaktyków z University of Camridge. Firma używa algorytmów sztucznej inteligencji, które imitują ludzki system odpornościowy. Dzięki temu są w stanie chronić sieci zarówno wielkich, jak i mniejszych przedsiębiorstw.

Więcej o pozostałych firmach można dowiedzieć się z broszury przygotowanej przez Ambasadę Wielkiej Brytanii w Polsce. Do pobrania po kliknięciu w poniższe zdjęcie. Zachęcamy również do odwiedzenia strony webinaru UK RegTech Solutions i zapoznania się z materiałem wideo.

UK RegTech Solutions 2017