19 stycznia 2019, 09:00:Digital Banking & Payments Summit - Hilton Warsaw Hotel, Warszawa

Uwaga! Awaria bankomatów Euronet

Bankomaty Euronet nie wypłacają pieniędzy, a środki są blokowane na koncie, z którego chcemy dokonać wypłaty. Sieć Euronet dotknęła poważana awaria, a w mediach społecznościowych rozgorzała żarliwa dyskusja sfrustrowanych i zdziwionych klientów. Zgodnie z informacjami uzyskanymi na infolinii Euronet jest to poważna ogólnopolska awaria.

Euronet posiada największą europejską sieć bankomatów. W Polsce działa ich sporo ponad 2 tysiące.

Czytaj także: Billon – polski startup w brytyjskiej piaskownicy

Co robić?

Źródło: oficjalny profil Euronet na Facebooku
Źródło: oficjalny profil Euronet na Facebooku

Jeżeli już spróbowaliście wypłacić pieniądze za pośrednictwem bankomatów Euronet pozostaje jedynie wypełnić stosowny formularz i czekać na zwrot pieniędzy. Może to jednak potrwać nawet kilka tygodni zatem należy uzbroić się w cierpliwość.

Jeżeli dopiero wybieramy się na wyjazd z okazji długiego weekendu wypada wyposażyć się w większą sumę gotówki lub być pewnym, że będziemy mieli do dyspozycji bankomaty nie działające pod egidą Euronet.

Część użytkowników na forach internetowych donosi, że udało się im wypłacić środki z bankomatów Euronetu dzisiaj po godzinie 18.00 – czyli w trakcie awarii. Lepiej jednak nie ryzykować i nie korzystać z firmowych urządzeń do wyjaśnienia sprawy.

Na razie nie wiadomo ile czasu potrwa awaria, jednak ze względu na nadchodzący długi weekend może okazać się ona wyjątkowo kłopotliwa.

Przypomnienie!

Warto również przypomnieć o wyłączeniu bankowości online w banku BGŻ BNP Paribas na czas długiego weekendu – o czym pisaliśmy na Fintek.pl parę dni temu.

Z bankomatów BGŻ będzie można wypłacać pieniądze, a możliwość płatności kartą również pozostanie „nienaruszona”. Wyłączona zostanie natomiast możliwość dokonywanie przelewów online. Wszystko ze względu na ostatni etap fuzji operacyjnej bankowych systemów. Po długim weekendzie wszyscy klienci BGŹ BNP Paribas będą korzystać z systemu [email protected]

/RT