Pod koniec maja taką możliwość otrzymali użytkownicy systemu Android. Do złożenia wniosku o limit odnawialny wystarczy telefon z dostępem do Internetu. Teraz z takiego przywileju skorzystają także posiadacze iPhone’ów.

Limit odnawialny w aplikacji IKO na urządzeniach z iOS-em

Czym jest limit odnawialny? To kredyt powiązany z kontem klienta. Użytkownik posiada stale dostępną linię kredytową, a pozyskane środki można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. PKO Bank Polski wyjaśnia, że spłata limitu następuje z bieżących wpływów na rachunku.

Poznaj ofertę

Klient sam wybiera sposób podpisania umowy: online, w oddziale banku lub po dostarczeniu przez kuriera. Najkorzystniejszą opcją wydaje się podpisanie umowy przez Internet – bez zbędnych dokumentów i konieczności odwiedzania oddziału. Środki z limitu kredytowego znajdą się na koncie klienta od razu po podpisaniu zobowiązania.

Początkową decyzję kredytową użytkownik pozna już w trakcie wypełniania wniosku, a ostateczna decyzja odnośnie przyznania i wysokości limitu zostanie podjęta po przeprowadzeniu kompletnej oceny zdolności kredytowej. PKO Bank Polski zaznacza, że odsetki będą naliczane tylko od wykorzystanej kwoty limitu.

Sprawdź ofertę

Jakie inne nowości planuje największy polski bank? Na przełomie 2019/2020 roku powinniśmy zobaczyć pierwsze efekty wdrożenia „Talk to IKO”, dzięki któremu porozmawiamy z aplikacją IKO. Początkowo za pomocą głosu wykonamy operacje związane z kodami BLIK, przelewami i przeszukiwaniem historii transakcji. PKO Bank Polski prowadzi także prace nad emisją i obrotem tokenami oraz usługami wykorzystującymi smart contracty i technologię blockchain.