W jedności siła – Braintri i iCompass pod wspólną marką

0
Piotr Koperski
Piotr Koperski
#Fintech
Opublikowano: 20 listopada 2018 Aktualizacja: 21 lutego 2019

Braintri i iCompass rozpoczęły proces połączenia i przygotowania wspólnej oferty dla szeroko pojętej branży finansowej. Zmianie ulegnie nie tylko nazwa, ale także struktura organizacyjna obu podmiotów.

Firmy postanowiły wykorzystać maksimum potencjału i kapitału drzemiącego w obu fintechach, żeby wspierać się i tworzyć nowe rozwiązania dla sektora finansowego.

Dotychczasowe dwa zespoły projektowe od wczoraj grają w jednej drużynie. Wspólnie zatrudniają już 80 inżynierów, a to nie koniec inwestycji w kapitał ludzki. Na razie obie grupy będą działać pod dotychczasowymi szyldami, ale końcowym punktem procesu, czyli przysłowiową wisienką na torcie, ma być zmiana nazwy.

Dominacja na polskim rynku finansów i ekspansja zagraniczna

Połączenie umożliwi Braintri i iCompass dalszą ekspansję produktową na rodzimym podwórku oraz wyjście na rynki zagraniczne, stanowiąc przy tym poduszkę bezpieczeństwa w przypadku trudności w rywalizacji z silnymi graczami z zagranicy.

– Dzięki połączeniu zespołów Braintri zwiększa zdolność do realizacji dużych projektów i rozwoju własnych produktów. W szczególności wdrażany przez iCompass uniwersalny hub płatniczy oraz platforma mPOS idealnie wpisują się w strategię rozwoju Jiffee, naszej autorskiej platformy płatności mobilnych – powiedział Wojciech Zatorski, wiceprezes Braintri.

Po połączeniu z iCompass Braintri skupi się na trzech głównych liniach produktowych: aplikacjach mobilnych, rozwiązaniach big data i płatnościach bezstykowych. Dodatkowo planuje rozwijać swoje kompetencje w zakresie insurtechu. Kierunki ekspansji geograficznej to przede wszystkim kraje Unii Europejskiej, region Bliskiego Wschodu i Azji oraz Stany Zjednoczone.

Imponujące osiągnięcia

Braintri od ponad pięciu lat działa w obszarze Fintech. Odpowiadał m.in. za rozwój aplikacji mobilnych dla największych polskich banków: PKO BP i mBanku. Współdziałał też przy tworzeniu Polskiego Standardu Płatności mobilnych, czyli popularnego BLIKA, dostępnego dla ponad 90% klientów banków w Polsce. Obecnie spółka wdraża hub PSD2 w standardzie Polish API dla KIR.

iCompass z kolei od siedmiu lat dostarcza oprogramowanie dla głównych europejskich banków i międzynarodowych organizacji płatniczych, w tym dla Mastercard Payment Transaction Services. Firma jest również głównym dostawcą technologicznym pierwszej polskiej platformy mPOS i twórcą uniwersalnego gatewaya płatniczego Octopus Payment Hub.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-jednosci-sila-braintri-i-icompass-pod-wspolna-marka