Proces jest całkowicie zdalny, klient nie musi wychodzić z domu, ani umawiać się na dostarczenie dokumentów przez kuriera. Umowę akceptuje SMS-em, a konto jest aktywne maksymalnie po 1 dniu roboczym. Kartę z logo Mastercard można dodać do Google Pay i płacić nią jeszcze zanim dotrze przesyłka pocztowa z fizyczną kartą.

mBank udostępni możliwość otwierania rachunków na selfie

Rachunek na selfie będą mogli założyć posiadacze smartfonów zarówno z systemem iOS oraz Android. Założenie rachunku z użyciem smartfona to proces, który uzupełnia dotychczasowe kanały akwizycji i daje możliwość korzystania z usług mBanku także tym klientom, w pobliżu których nie ma placówki lub nie mają czasu umówić się z kurierem. Bank liczy, że w ten sposób zachęci do korzystania ze swoich usług osoby, które do tej pory się na to nie zdecydowały. Na tym etapie mBank umożliwi założenie rachunku indywidualnego dla osób powyżej 18. roku życia.

Żeby otworzyć rachunek, klient musi pobrać aplikację mBank PL z oficjalnego sklepu. Proces jest zaplanowany w taki sposób, by przeprowadzić klienta dokładnie ekran po ekranie.  W pierwszym etapie, klient wybiera produkt oraz uzupełnia swoje dane na ekranie smartfona.

Gdy klient poprawnie uzupełni wniosek, wybierze kartę oraz wyrazi niezbędne zgody, wniosek automatycznie przekieruje go do aplikacji, w której bank potwierdzi jego tożsamość. Najpierw przez weryfikację dokumentu tożsamości: dowodu osobistego. W kolejnym etapie klient zostanie poproszony o zrobienie selfie i nagranie kilku krótkich video z widokiem twarzy. Po poprawnej weryfikacji, bank przedstawi klientowi umowę a ten podpisze ją z pomocą kodu z wiadomości SMS.

Tym samym mBank dołącza do grona innych podmiotów, które udostępniły taką usługę w ostatnim czasie. Wcześniej możliwość otwarcia rachunku na selfie wprowadziły między innymi ING Bank Śląski, BNP Paribas, Bank Millennium, czy Credit Agricole.