W terminale będą wyposażone wszystkie drużyny konduktorskie na wszystkich liniach Kolei Śląskich. Urządzenie z powodzeniem przeszło fazę testów. Nie powinny również występować problemy z zasięgiem. Terminale są wyposażone w specjalny system, który łączy się z internetem za pomocą dwóch kart SIM – podają Koleje Śląskie w komunikacie.

Koleje Śląskie udostępniają płatności bezgotówkowe

Drużyny konduktorskie śląskiego przewoźnika zostały wyposażone w blisko 300 terminali płatniczych.Urządzenia dostarczyła spółka First Data. Co ważne, za pomocą terminala będzie można uiścić każdą opłatę za bilet. Nie będzie tak zwanej kwoty minimalnej, od której dopiero można płacić kartą. Każda kwota będzie akceptowana.

Tym samym Koleje Śląskie dołączają do Kolei Mazowieckich, czy Kolei Dolnośląskich, w których także można płacić bezgotówkowo. W nowe terminale wyposażani są także konduktorzy pracujący dla PKP Intercity, a swoją tożsamość w pociągu można potwierdzić za pomocą smartfona – dzięki aplikacji mObywatel.

Dodatkowo od początku sierpnia pasażerowie podróżujący PKP Intercity szybciej zwrócą lub wymienią bilety kupione w systemie e-IC, a także łatwiej zakupią miejscówkę do biletów okresowych w aplikacjach mobilnych.

/RT