Partner serwisu Visa dla biznesu

W Programie Polska Bezgotówkowa wzięło już udział 200 tys. przedsiębiorców

Fintek
Fintek
#Fintech#Polska Bezgotówkowa
Opublikowano: 30 kwietnia 2020, 11:19 Aktualizacja: 30 kwietnia 2020, 12:40

Liczba przedsiębiorców, którzy wzięli udział w Programie Polska Bezgotówkowa przekroczyła 200 tysięcy. Podmioty, których liczba wzrastała najszybciej w ostatnim czasie reprezentują przede wszystkim branżę spożywczą i usługi.

W Programie Polska Bezgotówkowa wzięło już udział 200 tys. przedsiębiorców

– Ten wynik interpretujemy jako dobry znak dla naszej gospodarki. Mimo ogólnego spadku liczby transakcji widać, że fakt posiadania terminala płatniczego doceniają nie tylko przedsiębiorcy z branż, które w czasie epidemii pracują na pełnych obrotach. Wraz ze stopniowym odmrażaniem gospodarki kolejne firmy będą mogły powracać do zwykłego trybu pracy. Mam głęboką nadzieję, że możliwość płatności bezgotówkowych pomoże przedsiębiorcom w ustabilizowaniu swojej sytuacji, dodatkowo ułatwiając klientom korzystanie z ich oferty – mówi  dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Ponad 200 tys. przedsiębiorców w Programie Polska Bezgotówkowa

Fundacja Polska Bezgotówkowa, mimo ograniczeń związanych z epidemią, stale koncentruje się na rozbudowie i poszerzeniu infrastruktury płatniczej w Polsce. Ponad 200 tys. przedsiębiorstw, które biorą udział w Programie, to niemal połowa wszystkich podmiotów działających w kraju i oferujących płatności bezgotówkowe. Przedsiębiorcy uczestniczący w Programie otrzymali dofinansowanie do ponad 275 tys. terminali płatniczych.

W kwietniu br. do Programu najchętniej dołączali przedsiębiorcy reprezentujący branżę spożywczą i usługi. Duże zainteresowanie terminalami wyrażały punkty usługowo-handlowe, które są czasowo zamrożone, ale po ponownym otwarciu się dla klientów będą mogły rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych.

– Widzimy, że agenci rozliczeniowi bardzo aktywnie wyposażają w terminale firmy, które mimo obostrzeń mogą działać w trakcie epidemii. Są to przede wszystkim sklepy spożywcze, które stanowią niemal 25 proc. wszystkich terminali instalowanych w kwietniu w ramach Programu Polska Bezgotówkowa – mówi Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

W związku z epidemią koronawirusa Fundacja wydłużyła również okres finansowania terminali dla wszystkich detalistów, którym w marcu, kwietniu lub maju br. kończy się 12-miesięczny okres bezpłatnego korzystania z terminala w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Pomoc polega na przedłużeniu pokrycia kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart do końca czerwca 2020 r. i jest przyznawana automatycznie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-programie-polska-bezgotowkowa-wzielo-juz-udzial-200-tys-przedsiebiorcow