Partner serwisu Visa dla biznesu

Walutomat udostępnił aplikację na iOS i Androida

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Fintech#Kantory internetowe
Opublikowano: 8 października 2018, 15:34 Aktualizacja: 7 maja 2019, 15:21

Walutomat udostępnił aplikację mobilną na systemy iOS i Android. Posiada ona wszystkie funkcje znane z internetowej wersji serwisu Walutomat.pl – w tym wpłaty za pośrednictwem Przelewy24, wystawianie i zatwierdzanie ofert, natychmiastową wymianę 24/7 oraz przelewy zagraniczne.

Walutomat należący do Currency One to jeden z najpopularniejszych serwisów wymiany walut, z którego korzysta 280 tys. osób. Wymieniają one waluty pomiędzy sobą po atrakcyjnych kursach. Serwis oferuje możliwość wpłat przez Pay by link – usługę dostarczają Przelewy24. W sumie dzięki Walutomat.pl można dokonać przelewów zagranicznych do ponad 30 krajów świata, w tym wypłacić gotówkę w euro.

Aplikacje mobilne są coraz popularniejsze. Bardzo często, a w przypadku usług finansowych już szczególnie, jest to wygodniejsze rozwiązanie niż korzystanie z serwisu mobilnego dostępnego z poziomu przeglądarki w telefonie. Nawet najlepiej wyskalowany pod wersje mobilne serwis raczej przegra z dedykowaną aplikacją mobilną. Nie jest to reguła, tylko subiektywna obserwacja.

Bardzo ważne dla nas było, aby aplikacja miała nie tylko wszelkie funkcje, znane dotychczas użytkownikom Walutomatu, ale również, by nawigacja i sposób poruszania się po niej, były intuicyjne i łatwe – mówi Maciej Sawicki, UX designer Walutomat.pl.

Walutomat udostępnił aplikację, która daje dostęp do tabeli kursów już po jednym kliknięciu bez konieczności logowania. Dokonanie transakcji już wymaga weryfikacji poprzez logowanie, ale jak utrzymują twórcy – jest ono bezpieczne i szybkie (użytkownik definiuje kod PIN).

 

 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

walutomat-udostepnil-aplikacje-na-ios-i-androida