W wydarzeniu można wziąć udział klikając w podany link: Dołącz do wydarzenia 22 lipca o godzinie 11:00.

Misja edukacja – o projekcie

BNP Paribas w ramach projektu “Misja edukacja” podejmie szereg działań mających na celu edukację zarówno starszych jak i młodszych pokoleń w zakresie nowych technologii finansowych, przedsiębiorczości czy cyberbezpieczeństwa.  W tym celu bank podjął współpracę z organizacjami pozarządowymi i partnerami merytorycznymi.

– Naszą rolą jest nie tylko dostarczanie rozwiązań finansowych, ale również objaśnianie ich działania oraz przeznaczenia, tak aby wszyscy mogli korzystać z nich z pełną świadomością i odpowiedzialnością – mówi Krzysztof Słotwiński, Dyrektor Zarządzający Pionu Bezpieczeństwa i Ciągłością Działania w Banku BNP Paribas.

– Widzimy bardzo dużą potrzebę edukacji finansowej oraz przybliżania kwestii bezpieczeństwa w sieci. Uwydatniła się ona szczególnie w czasie pandemii, kiedy wzrosła popularność zakupów online. Oszuści nie próżnują wymyślając coraz to nowe pułapki. Również samo tempo zmian powoduje, że musimy stale uczyć się, jak bezpiecznie korzystać z kolejnych nowych narzędzi. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom, organizując szeroko zakrojoną akcję „Misja edukacja”, która obejmie m.in. webinaria na temat cyberbezpieczeństwa – wyjaśnia.

Webinarium: Jak płacić w Internecie, aby nie płacić dwa razy?

Webinarium „W sieci nie wpadnij w sieci! Jak płacić w internecie, czyli o bezpiecznym bankowaniu i nie tylko” to pierwsze spotkanie w ramach “Misji edukacja”. W jego ramach Piotr Konieczny wraz z ekspertami objaśni m.in. jak rozpoznać fałszywy sklep internetowy, jak wybrać optymalną metodę płatności, jakie są prawa konsumenta kupującego online oraz co zrobić w przypadku nieotrzymania zamówionego produktu.

Eksperci przybliżą zarówno praktyczne porady, jak i przykłady oszustw, na które trzeba uważać. Swoją wiedzą z odbiorcami podzieli się m.in. Adam Kuczewski, Dyrektor Biura ds. Operacji i Przeciwdziałania Cyberprzestępczości w Banku BNP Paribas.

Cyber Pomoc w ramach Karty Otwartej na e-Świat Banku BNP Paribas

Bank BNP Paribas wszystkim klientom posiadającym Kartę Otwartą na e-Świat oferuje pakiet Cyber Pomoc, dzięki któremu zyskują ochronę m.in. w przypadku  kradzieży i bezprawnego wykorzystania tożsamości w internecie.

Dodatkowo, we współpracy z Biurem Informacji Kredytowej i Experian, Bank oferuje Pakiet Cyber BNP Paribas, która chroni klientów przed oszustwami w przypadku kradzieży lub wycieku danych osobowych. Zestaw rozwiązań, monitorujący bezpieczeństwo danych w sieci i nie tylko, alarmuje użytkownika w sytuacji, gdy niepowołana osoba będzie próbowała wykorzystać jego dane.