21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

Miliard złotych uzbierany przez WOŚP

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł właśnie do historii. Przed godziną 20-tą na koncie Fundacji było już ponad 50 milionów złotych. Dodając do tego kwotę zgromadzoną z wcześniejszych 26. Finałów WOŚP w sumie otrzymamy 1 miliard zł. Tyle pieniędzy Polacy w geście dobroci serca przekazali na rzecz fundacji, której logo zna każdy, kto chociaż raz był w polskim szpitalu.

Wiele wskazuje na to, że tegoroczna 27. edycja WOŚP będzie rekordowa. Jeszcze przed zakończeniem finału udało się zebrać rekordowe 50 mln zł. Celem zbiórki organizowanej przez Jerzego Owsiaka i jego dzielnych wolontariuszy jest zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Jak wspierać WOŚP?

Nie trzeba wychodzić z domu. Istnieje 35 sposobów przekazania datków lub wsparcia WOŚP. Od wrzucenia datku do puszki, przez sprzedaż na Allegro, przelew lub transfer pieniężny. Mnogość sposobów wsparcia WOŚP-u w pewnym sensie jest obrazem tego jak rozwinął się fintech w Polsce.

Dawniej WOŚP można było wesprzeć tylko wrzucając pieniądze do puszki ewentualnie dokonując przelewu w oddziale banku (lub na poczcie). Trzeba było udać się do oddziału, swoje wystać w kolejce, opłacić przelew, itd. Dzisiaj wystarczy wyciągnąć telefon z kieszeni – wpłacić środki lub za tweetować używając hasztagu: #MastercardGrazWOSP. Za każdy tweet z tym hasztagiem Mastercard wpłaci 5 zł na konto fundacji.

Foto: Biuro prasowe WOŚP.