Partner serwisu Visa dla biznesu

Wpłaty BLIKIEM w bankomatach Euronet i Planet Cash dla klientów Pekao

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Pekao S.A
Opublikowano: 11 grudnia 2018, 15:40 Aktualizacja: 12 maja 2019, 22:00

Klienci Banku Pekao mogą już wpłacać pieniądze w bankomatach Euronet i Planet Cash przy użyciu BLIKA.

Wpłaty BLIKIEM dla klientów Pekao w bankomatach Euronet i Planet Cash

Euronet i Planet Cash to dwie największe pozabankowe sieci bankomatów w Polsce – liczą odpowiednia 3 tys. i 600 urządzeń. Usługa jest dostępna bezpłatnie dla indywidualnych i biznesowych klientów Pekao.

Klienci Pekao mogą wpłacać pieniądze BLIKIEM

Przypomnijmy, że BLIK zadebiutował w Banku Pekao w czerwcu 2018 roku. Na początek klienci otrzymali możliwość płacenia BLIKIEM w Internecie oraz sklepach stacjonarnych. Wpłaty w bankomatach zadebiutowały 11 grudnia, natomiast przelewy na numer telefonu mają pojawić się w pierwszym kwartale 2019 roku.

Aby wpłacić gotówkę BLIKIEM w bankomacie, należy wybrać opcję „Wpłata BLIK”, a następnie w aplikacji PeoPay wygenerować kod. W kolejnym kroku klient wpisuje we wpłatomacie kod, potwierdza wpłatę na swoim telefonie i wpłaca pieniądze na konto. Na ekranie głównym aplikacji PeoPay wyświetli się potwierdzenie wpłaty.

Na razie przy użyciu BLIKA można wpłacać środki w takich bankach jak PKO Bank Polski, Bank Millennium, Alior Bank i ING Bank Śląski (także w urządzeniach Planet Cash). To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy mieć ze sobą karty płatniczej i nie ryzykujemy, że utknie ona w bankomacie. Natomiast jeżeli chodzi o wypłatę pieniędzy, to BLIK może uratować nam życie w przypadku zgubienia karty (albo jeżeli zapomnimy jej zabrać ze sobą).

BLIK stał się już masowym systemem płatności w Polsce. Po trzech kwartałach tego roku klienci skorzystali z niego ponad 57 milionów razy – blisko dwa razy więcej niż w całym 2017 roku. Większa liczba transakcji to także zasługa klientów Pekao, którzy aktywnie korzystają z BLIKA na swoich smartfonach.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

wplaty-blikiem-w-bankomatach-euronet-i-planet-cash-dla-klientow-pekao