Skorzystaj z usługi i płać telefonem w sklepach stacjonarnych, w sklepach internetowych czy w aplikacjach mobilnych. To bardzo intuicyjne i niezwykle wygodne rozwiązanie. Płatność telefonem jest szybsza, niż płatność zbliżeniowa kartą – nie trzeba szukać portfela. Wystarczy, że wybudzasz telefon (nie trzeba go nawet odblokowywać) i zbliżasz go do terminala – czytamy na stronie skok24.com.pl.

Google Pay dostępne dla wybranych klientów SKOK-ów

Na razie Google Pay jest dostępne dla klientów wybranych kas oszczędnościowo-kredytowych. Obecnie do wirtualnego portfela mogą oni podpinać tylko karty z logiem Visa. Aby korzystać z płatności Google Pay trzeba posiadać smartfon z systemem Android (5.0 lub nowszym), wyposażony w antenę NFC.

– Dodaj swoją kartę. W aplikacji kliknij zakładkę „Karty” a następnie „plus”, by dodać kartę (debetową, kredytową, podarunkową lub lojalnościową). Dodawanie karty do Google Pay jest bardzo proste – wystarczy, że zrobisz jej zdjęcie lub wpiszesz jej dane. Telefonem możesz płacić od momentu zweryfikowania karty przez SKOK – czytamy w komunikacie.

Google Pay oferuje już większość działających w Polsce banków i fintechów – ostatnio usługę udostępnił między innymi Cinkciarz.pl. Z kolei w grudniu 2020 r. Google Pay pojawiło się także w Banku Pekao, który do tej pory stawiał na swoje autorskie płatności HCE.