Partner serwisu Visa dla biznesu

  BNP Paribas International Hackathon

  Opublikowano: 9 maja 2017, 13:19 Aktualizacja: 9 maja 2017, 13:19

  9-11 czerwca Bank BGŻ BNP Paribas już po raz drugi zorganizuje w Warszawie Hackathon, podczas którego startupy z Europy Środkowej będą pracować nad nowoczesnymi rozwiązaniami dla bankowości. Grupa BNP Paribas organizuje Hackathony jednocześnie w 10 miastach świata.

  – Jesteśmy bankiem zmieniającego się świata, którego coraz ważniejszą częścią stają się startupy w branży finansowej. Dla Banku BGŻ BNP Paribas Hackathon to znakomita platforma do inspirujących spotkań z ambitnymi firmami działającymi w branży fintech, które potrafią spojrzeć na problemy bankowości w sposób kreatywny i nieszablonowy. Jednocześnie, taka impreza to szansa dla startupów na promocję, zwiększenie rozpoznawalności, a także weryfikację swych pomysłów – mówi Tomasz Bogus, Prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.

  W ubiegłorocznej edycji warszawskiego BNP Paribas International Hackathonu udział wzięło 9 startupów z 3 krajów. Jednym z nich był Billon, polska firma, która jako pierwsza na świecie zapisała narodową walutę jako pieniądz elektroniczny i wykorzystała blockchain drugiej generacji do przechowywania wartości pieniężnych oraz dokumentów.

  – Start w Hackathonie Banku BGŻ BNP Paribas był ważnym krokiem w rozwoju naszej firmy. Uczestnictwo w tej imprezie to cenne doświadczenie, które unaoczniło nam przed jakimi wyzwaniami stoi bank i jednocześnie potwierdziło atrakcyjność naszych rozwiązań dla sektora bankowego  – mówi Andrzej Horoszczak, prezes firmy Billon.

  Technologia bezpośrednich płatności opracowana przez Billon jest stworzona dla ery cyfrowej i uzupełnia świadczone obecnie usługi bankowe. Przy użyciu tej samej technologii Billon wypracował również narzędzie spełniające wszystkie wymagania organów regulacyjnych do zabezpieczania i bezpiecznego przechowywania dokumentów na trwałym nośniku.

  Hackathon odbędzie się w centrum nowych technologii Digital Knowledge Village. Partnerem wydarzenia jest The Heart of Warsaw, akcelerator dla startupów i firma łącząca startupy z korporacjami. To właśnie The Heart of Warsaw, dzięki znakomitemu rozeznaniu w rynku i branży, pomaga wyselekcjonować firmy, które są zapraszane do BNP Paribas International Hackathonu.

  – Hackathon to okazja, by duży, globalny bank mógł się poznać ze startupami. W zeszłym roku 96 startupów z ośmiu krajów rywalizowało w tworzeniu rozwiązań usprawniających obsługę klientów w bankowości. Dziewięć otrzymało od BNP Paribas list intencyjny i zostało zaproszonych do programu inkubacyjnego, by przełożyć swoje projekty na realne, praktyczne rozwiązania. Mam nadzieję, że w tym roku uda się to którejś z polskich firm – mówi Tomasz Bogus, Prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.

  9-11 czerwca BNP Paribas International Hackathon odbędzie się również w Paryżu, Brukseli, Luksemburgu, Rzymie, Berlinie, Stambule, Singapurze, Nankinie oraz San Francisco. Ten weekend to tylko początek procesu, podczas którego najlepsze startupy będą mogły zaprezentować swoje aplikacje na grudniowym Demo Day w Paryżu. Najlepsze rozwiązania mają szansę zostać wdrożone przez Grupę BNP Paribas.


  Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

  Pokaż komentarze (0)

  bnp-paribas-international-hackathon