Central European Digital Payments – Warsaw 2017
Konferencja znana od dziesięciu lat pod nazwą Central European Electronic Card przechodzi w tym roku kolejną (od 2001 r.) transformację. Zmiana nazwy Konferencji z Central European Electronic Card na Central European Digital Payments to świadectwo zmian szybko zachodzących w otaczającym nas świecie płatności – rzeczywistości coraz bardziej zdigitalizowanej, w której np. to płatności mobilne a nie karty płatnicze, nawet te z mikroprocesorami, są dziś nośnikami postępu i symbolami rewolucji FinTech.
Konferencja Karta, CEEC, a od tego roku CEDP, to od szesnastu lat jedno z najważniejszych w naszym kraju corocznych spotkań szeroko rozumianej branży nowoczesnych płatności z Polski i Europy Centralnej.
To niezmiennie wysoki poziom merytoryczny przedstawianych prezentacji, bardzo duża dawka wiedzy specjalistycznej prezentowanej przez najwybitniejszych specjalistów, praktyków, naukowców itp. z kraju zagranicy. To także jedyna w swoim rodzaju okazja do bezpośrednich spotkań i dyskusji w kuluarach i podczas Polskiej Gali Digital Payments (wcześniej Polskiej Kartowej Gali) towarzyszącej konferencji.
Nawiązując do ubiegłorocznego hasła przewodniego konferencji: KLIENT W CENTRUM UWAGI, w tym roku motyw przewodni Konferencji Central European Digital Payments to PŁATNOŚCI DLA KLIENTÓW WYGODNE JAK NIGDY. I to KLIENT jest najważniejszym ogniwem łączącym ostatnie edycje konferencji.
Główne tematy poszczególnych sesji tegorocznego CEDP zostały zebrane w sześć istotnych haseł-drogowskazów: COMMERCE – MOBILITY – FINTECH – REGTECH – IDENTITY – SECURITY.
Merytoryczny i frekwencyjny sukces Konferencji nie byłby możliwy bez partnerów i patronów, od lat aktywnie współtworzących jej program: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu- współorganizatora Konferencji od 3 lat, Związku Banków Polskich i Rady Wydawców Kart Bankowych, Ministerstwa Gospodarki /Ministerstwa Rozwoju, Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Izby Gospodarki Elektronicznej, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
PLATYNOWYM SPONSOREM od pierwszej edycji Konferencji pozostaje Visa.
Już podczas ubiegłorocznej Konferencji zapoczątkowaliśmy akcję FINTECH dla MŁODYCH, którą kontynuujemy również w tym roku. Do udziału w tegorocznej Konferencji i specjalnych dedykowanych młodzieży sesjach, ponownie zaprosimy reprezentację młodej generacji użytkowników nowoczesnych płatności: studentów uczelni ekonomicznych i młodych ludzi związanych z technologiami IT.
Planowane główne tematy Konferencji:
- Płatności wygodne jak nigdy – przyszłość płatności kształtują ich użytkownicy
- Program Paperless/Cashless w Polsce
- Współpraca nauka-biznes a rozwój technologii płatności
- Inteligentne płatności mobilne
- Wyzwania omnichannel
- Rozwój obrotu bezgotówkowego i społeczeństw bezgotówkowych
- Big Data – szanse i zagrożenia
- FinTech napędza rozwój nowoczesnych metod płatności
- Sztuczna inteligencja w zastosowaniach płatniczych
- Cyfrowe pieniądze cyfrowego świata
- Bezpieczeństwo płatności i zwalczanie oszustw
- Elektroniczna tożsamość , usługi zaufania, autentykacja i identyfikacja a nowoczesne metody płatności
- RegTech – polskie i europejskie regulacje prawne a rozwój nowoczesnych metod płatności
- Edukacja użytkowników systemów płatności
- Nowoczesne płatności w rozwiązaniach Smart City oraz IoT
- Social-media a nowy kontekst funkcjonowania systemów płatności
oraz inne aktualne tematy zaproponowane przez firmy.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Konferencji Central European Digital Payments .
Lokalizacja i termin: 12-13 grudnia, Hotel Novotel Warszawa Centrum
Kontakt:
Sławomir Cieśliński , Medien Service
GSM: +48 502 111 153; e-mail: [email protected] ; [email protected]
Kama Milewska, Agencja Promocji Inicjatyw Gospodarczych
GSM: +48 507 199 793; e-mail: [email protected]
Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.