Visa Direct to globalna usługa umożliwiająca przesyłanie środków w czasie rzeczywistym, która w swoich generalnych zasadach działania jest odwróceniem tradycyjnego przepływu środków z kart płatniczych. Umożliwia płatnikowi przesyłanie środków za pośrednictwem agenta rozliczeniowego bezpośrednio na kartę Visa. W swoim wpisie na blogu firma opisuje korzyści płynące z usługi Visa Direct, między innymi dla pracowników dorywczych.

Pensja w średnio 24 sekundy w niedzielę po południu? To możliwe

Takie wnioski wyciągnął ZayZoon, jednocześnie oferując pracodawcom i zleceniodawcom sposób na złagodzenie u ich pracowników i zleceniobiorców stresu związanego z kwestiami finansowymi. Sposobem tym jest błyskawiczny dostęp do zarobionych już środków (czyli EWA, ang. Earned Wage Access) dzięki usłudze Visa Direct, poprzez przekazanie ich na kartę Visa.

Cały proces jest szybki (średnio trwa około 24 sekund), bezpieczny i dostępny w każdym momencie – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W efekcie 86% klientów, którzy mają dostęp do kilku form otrzymywania wypłaty, wybiera właśnie płatność na żądanie.

Takie rozwiązania są coraz popularniejsze. W pierwszym kwartale 2020 roku wypłaty zarobionych środków (EWA) przy wykorzystaniu Visa Direct wzrosły na całym świecie o 146% rok do roku. W ciągu roku takich transakcji zrealizowano ponad 53 miliony, a ich łączna wartość przekroczyła 3,7 mld dolarów.

Visa Direct – co oferuje twojej firmie i kontrahentom?

Visa Direct może być wykorzystana zarówno do przesyłania środków pomiędzy bliskimi czy znajomymi, jak i między przedsiębiorstwem lub instytucją rządową a osobą prywatną. Piszemy tu o dzieleniu się rachunkiem w restauracji czy przekazywaniu pieniędzy bliskim, z drugiej – o zapłacie za zlecenia, wypłacie ubezpieczenia, otrzymaniu wygranej, zwrocie za oddany towar czy zasiłku dla bezrobotnych.

Z możliwości Visa Direct może skorzystać wiele branż – nie tylko te oferujące prace dorywczą. Visa widzi zastosowania w ramach tzw. ekonomii współdzielenia, ochronie zdrowia, wspomnianych już nieco wyżej ubezpieczeniach, instytucjach publicznych czy też portalach internetowych, które oferują innym firmom sprzedaż produktów i usług na swoich platformach.

Visa cały czas inwestuje w technologie i infrastrukturę bezpieczeństwa, byście mogli zaufać, że zarówno płatności jak i usługi takie jak Visa Direct będą działały poprawnie. Procesujemy je poprzez VisaNet – globalną sieć, która w ciągu sekundy może przetworzyć nawet 65 tysięcy operacji, które składają się na transakcję. Visa Direct wykorzystuje bezpieczne środowisko API, co poprawia elastyczność rozwiązania.