23 października 2018, 10:00:I Love Crypto 2018 - Złote Tarasy, Złota 59,00-120 Warszawa,Polska

Wystawiaj i opłacaj faktury w Moim ING za 0 zł

Mobilne inwestowanie rośnie w ING

ING Bank Śląski udostępnił małym firmom uproszczoną księgowość do zarządzania fakturami, w pełni zintegrowaną z systemem internetowym Moje ING. Nowa usługa ING Księgowość dla przedsiębiorców jest dostępna dla klientów już od 9 stycznia.

ING Księgowość w systemie Moje ING jest dostępna dla firm z segmentu Przedsiębiorców, czyli jednoosobowych działalności gospodarczych, które rozliczają się na podstawie książki przychodów i rozchodów, karty podatkowej bądź ryczałtu. Usługa jest bezpłatna, wystarczy dostęp do systemu Moje ING.

Czytaj także: Mastercard kolejny rok gra z WOŚP

Księgowość dla przedsiębiorców

– W ING wspieramy ludzi zaradnych i przedsiębiorczych w prowadzeniu biznesu. Jesteśmy świadomi, że ich życie to ciągłe wyzwania, dlatego szukamy sposobu by je ułatwić. Jednym z nich jest ING Księgowość dla przedsiębiorców w systemie Moje ING – powiedział Marcin Giżycki, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

– Dzięki niej przedsiębiorca może w jednym miejscu zarówno prowadzić finanse firmy jak i wystawiać i opłacać faktury, natomiast jego księgowy może otrzymywać dokumenty na bieżąco i on-line. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie uprości życie zarówno przedsiębiorców jak i ich księgowych – dodaje.

Czytaj także: Faktoring w 2018 roku – czy kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze?

Co zyskamy dzięki ING Księgowość?

ING Księgowość daje Przedsiębiorcom następujące możliwości:

  • wystawianie faktur przychodowych – dokumenty są przygotowywane w prosty i bardzo wygodny sposób;
  • wprowadzanie faktur kosztowych – faktury przetworzone są na zapis elektroniczny co ułatwia i przyspiesza wykonanie zapłaty;
  • zarządzanie dokumentami – pozwala na wysyłkę dokumentów finansowych do księgowego lub biura rachunkowego;
  • pilnowanie terminów płatności za poszczególne dokumenty – umożliwia wysyłanie przypomnień kontrahentom;
  • zarządzanie bazą produktów / usług oraz bazą kontrahentów – dzięki stworzeniu własnej listy kontrahentów oraz produktów, ułatwia wystawianie dokumentów, zarządzanie rabatami oraz sprawdzanie informacji o wystawionej fakturze.

Czytaj także: Bank Pocztowy udostępnia mikrofaktoring

Przelew za fakturę online

Dodatkowo klienci mogą skorzystać z funkcjonalności oferowanej w aplikacji mobilnej ING, która pozwala na zrobienie zdjęcia faktury i poprzez kilka kliknięć zrealizowanie przelewu za nią.

– Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu księgowości oraz kadr i płac dla firm. Usługi te pod nazwą ING Księgowość świadczymy dla klientów korporacyjnych już od pięciu lat. Teraz z oferty tej będą mogli korzystać klienci z segmentu przedsiębiorców – powiedział Bartosz Traczyk, Prezes spółki ING Usługi dla Biznesu, dedykowanej w ING do rozwiązań fin-tech’owych.

– Nowo wprowadzane rozwiązanie jest w pełni zintegrowane z systemem bankowym i przetestowane przez klientów. Planujemy rozszerzać zakres tej usługi i intensywnie ją rozwijać w przyszłości – dodaje.

Czytaj także: Robot pracujący ramię w ramię z człowiekiem? Do tego daleka droga

[ING Bank Śląski/AS]