Partner serwisu Visa dla biznesu

Z bankowości mobilnej korzysta już ponad 10 mln Polaków

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 20 grudnia 2019, 10:42 Aktualizacja: 20 grudnia 2019, 12:44

Związek Banków Polskich zaprezentował najnowszą wersję raportu NetBank. Z materiału wynika, że w III kwartale 2019 roku liczba rachunków klientów indywidualnych mających możliwość korzystania z bankowości elektronicznej wyniosła 37,27 mln. Znacznie wzrosła liczba aktywnych użytkowników bankowości mobilnej – obecnie jest ich 10,4 mln.

Z bankowości mobilnej korzysta już ponad 10 mln Polaków

ZBP zwraca uwagę, że w III kwartale bieżącego roku nastąpił nieznaczny spadek użytkowników którzy co najmniej raz w miesiącu logują się do e-bankowości – o 0,3% w porównaniu do Q2 2019. Na koniec września było 18,066 mln takich klientów. Cieszyć może natomiast coraz większy odsetek klientów, którzy aktywnie korzystają z bankowości mobilnej. W porównaniu do II kwartału ich liczba wzrosła o prawie 10% do poziomu 10,4 mln.

Pełny raport NetBank można pobrać tutaj.

Najnowszy raport NetBank od ZBP

– Liczba aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych na koniec III kwartału 2019 roku wyniosła ponad 10,4 miliona. Oznacza to wzrost na poziomie prawie 10% w odniesieniu do II kwartału bieżącego roku. Obecnie 57,62% spośród aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej aktywnie korzysta z bankowej aplikacji mobilnej – czytamy w opracowaniu.

Klienci sektora MSP posiadający rachunki bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej posiadali łącznie 2 875 tys. kont w bankach. Liczba małych i średnich przedsiębiorstw, które każdego miesiąca korzystają z elektronicznego dostępu do swojego rachunku na koniec września 2019 roku wynosiła 1,73 mln. Oznacza to wzrost o 4,95% w III kwartale.

W danych za III kwartał 2019 roku dotyczących systemu rozliczeniowego Express Elixir zauważyć można dalszy wzrost liczby rozliczanych komunikatów. W trzecim kwartale odnotowano 7 milionów sztuk przelewów natychmiastowych. O 9% do poziomu 11, 4 mln złotych wzrosła wartość obrotów. W pozostałych systemach rozliczeń prowadzonych przez Krajową Izbę Rozliczeniową tj. Elixir zanotowano spadek liczby transakcji przy jednoczesnym wzroście ich wartości, natomiast Euro Elixir, zanotował wzrosty liczby komunikatów oraz wartości obrotów.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

z-bankowosci-mobilnej-korzysta-juz-ponad-10-mln-polakow