Aion to challenger bank, współtworzony przez Wojciecha Sobieraja założyciela i wieloletniego prezesa Alior Banku. Projekt wystartował w Belgii w marcu bieżącego roku. Aion oferuje dostęp do usług bankowych za stałą miesięczną cenę. Teraz przygotowuje się do ekspansji na polskim rynku, a pomoże w tym właśnie Karol Sadaj.

Karol Sadaj pomoże w ekspansji Aion Banku w Polsce

Poprzednio Sadaj odpowiadał za wprowadzenie na rynek i rozwój działalności Revoluta w Polsce. Wcześniej był dyrektorem marketingu Ubera w Polsce oraz zajmował stanowiska: Industry Manager w Google i brand manager w PepsiCo.

– Stworzyliśmy Aion Bank z przekonaniem, że bankowość musi być bardziej przejrzysta i zawsze mieć klienta w centrum uwagi. Cieszymy się, że możemy zaoferować nasze usługi w Polsce i że Karol poprowadzi nasze działania. Liczymy na doświadczenie Karola w rozwijaniu biznesu. Jestem pewien, że będzie idealnym uzupełnieniem naszego zespołu zarządzającego podczas wprowadzania nowych zasad bankowości do Polski i poza jej granice – mówi Wojciech Sobieraj, CEO Aion Banku.

– Większość Polaków wie, że bankowość może być skomplikowana, czasochłonna i kosztowna. Aion oferuje coś innego – łatwego, w pełni przejrzystego, co sprawia, że Twoje pieniądze w końcu dla Ciebie pracują. Miałem szczęście zapoznawać Polaków z nowymi, innowacyjnymi usługami, które usprawniły ich życie i jestem przekonany, że Aion zmieni sposób myślenia Polaków o bankowości – komentuje Karol Sadaj (zdjęcie główne).

Co oferuje Aion Bank?

Za stałą, miesięczną opłatę członkowie Aion Premium mogą korzystać z szeregu produktów oszczędnościowych, bardzo wysokiego oprocentowania lokat i rachunków oszczędnościowych oraz zarządzania aktywami ETF bez typowych opłat za zarządzanie. Ponadto mają dostęp do kredytów z konkurencyjnymi stopami procentowymi oraz spersonalizowanych porad finansowych. Model subskrypcji Aiona skutecznie eliminuje dodatkowe opłaty i prowizje, które pobiera większość banków – czytamy w komunikacie.

Aion Bank obsłuży także przedsiębiorców. Jako w pełni cyfrowy bank, przedsiębiorcy mogą założyć konto i ubiegać się o kredyt bez zbędnych papierowych formalności czy wizyt w oddziałach. Aion oszczędza również czas właścicieli firm dzięki inteligentnym narzędziom do wystawiania faktur, szacowania wydatków i podatku VAT, a także dostęp do cyfrowej księgowości – wyjaśnia Aion w informacji prasowej.