Koleo to aplikacja, za pomocą której można sprawdzać rozkład jazdy oraz kupować bilety na przejazd pociągami. W apce znajdziemy bilety takich przewoźników jak Polregio, Koleje Dolnośląskie, SKM w Trójmieście, czy Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Korzystanie z aplikacji jest darmowe.

Apple Pay i Google Pay w aplikacji Koleo

Teraz od 20 lipca użytkownicy zapłacą za bilety za pomocą Apple Pay oraz Google Pay. W ten sposób można także doładować swoje konto Koleo. Minimalna wartość transakcji to 20 zł. Jeżeli wartość biletu jest mniejsza niż 20 PLN, reszta automatycznie zasili konto Koleo. Przykładowo – bilet za 10 zł – płatność Apple Pay za 20 zł: 10 zł bilet i 10 zł doładowanie konta Koleo.

Konkurencją dla aplikacji Koleo jest system opracowany przez PKP – czyli Bilkom. Za pomocą apki można kupować bilety oraz sprawdzać rozkłady jazdy pociągów. Bilkom ma także powiadomić pasażerów w przypadku opóźnienia pociągu – powiadomienia wysyłane są w formie mailowej i SMS.

Z aplikacją Bilkom zintegrowano także usługę carsharingu elektrycznego PKP Mobility. Na początek takie rozwiązanie było dostępne dla pasażerów podróżujących do Trójmiasta.