21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

Za przejazd Taxify w Krakowie zapłacisz gotówką

Za przejazd Taxify w Krakowie zapłacisz gotówką

Taxify rozszerza swoją ofertę w trzech polskich miastach. Mieszkańcy Łodzi i Aglomeracji Śląskiej będą mogli zamawiać samochody w nowej kategorii comfort, natomiast pasażerowie podróżujący po Krakowie od dziś mogą zamawiać większe samochody w kategorii XL oraz płacić za przejazd gotówką.

Obecnie z Taxify mogą korzystać mieszkańcy ponad 50 miast w 27 krajach. Na całym świecie, za pośrednictwem platformy przejazdy zamawia już ponad 15 mln pasażerów. W Polsce aplikacja jest dostępna od 2016, jednak początkowo mogli z niej korzystać tylko mieszkańcy Warszawy.

Taxify rozwija ofertę w kolejnych miastach

Teraz Taxify jest dostępne w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Bydgoszczy, Trójmieście, Łodzi i Aglomeracji Śląskiej. Kierowcy, którzy chcą rozpocząć współpracę z Taxify, muszą posiadać prawo jazdy od co najmniej 3 lat, ważną polisę OC, przedstawić zaświadczenie o niekaralności oraz historię punktów karnych, jak również licencję na przewóz osób.`W nadchodzących miesiącach Taxify w Polsce czekają dalsze zmiany, a aplikacja pojawi się w kolejnych miastach.

Od dziś osoby korzystające z Taxify w Krakowie będą mogły za przejazd rozliczyć się nie tylko za pomocą aplikacji, ale również zapłacić w gotówce. Krakowscy kierowcy Taxify będą mieć kasy fiskalne i wystawią paragon po rozliczeniu.

Pasażerowie podróżujący w grupie do 6 osób, bądź chcący przewieźć większy bagaż, będą mogli z kolei skorzystać z kategorii XL, czyli zamówić większy samochód. To jednak nie koniec udogodnień dla osób korzystających z platformy. Użytkownicy Taxify w Łodzi i na Śląsku mogą bowiem od dziś zamawiać samochody w kategorii comfort – bardziej przestronne, komfortowe samochody, nie starsze niż 3 lata.

/Rafał Tomaszewski