PayPal nabywa kolejną firmę, która wzbogaci ich ofertę o nowy rynek płatności. Firma ma na celu stanie się kompleksowym rozwiązaniem dla globalnego handlu. PayPal za Simility zapłaci 120 mln USD. O sprawie informuje serwis Finextra.

Kolejne przejęcie w branży

Zakupy PayPal nie maja końca. W miniony poniedziałek firma podpisała umowę o wartości 400 mln USD, nabywając platformę Hyperwallet. Wcześniej zakupiła szwedzki iZettle o wartości 2,2 mld USD. Przyszedł czas na Simility, w którym PayPal miało już udziały, ale było to zaledwie 3%. Teraz PayPal zdecydował się na nabycie całej firmy. Jej działalność skupia się na wykrywaniu i zapobieganiu oszustwom, wykorzystując przy tym uczenie maszynowe.

-Paypal od praiwe 20 lat zajmuje czołowe miejsce w rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie zapobiegania oszustwom i zarządzania ryzykiem, ale dotychczas kupcy nie byli w stanie skonfigurować tych rozwiązań, aby zarządzać wyjątkową złożonością ich firmy. Razem z Simility będziemy w stanie zapewnić większą kontrolę naszym klientom w walce z oszustwami. – powiedział Bill Ready, COO PayPal. Transakcja ma zostać sfinalizowana w III kwartale 2018 roku i od tego momentu technologia Simility ma być zintegrowana z systemami PayPal. Mimo, że udziały firmy w globalnym rynku wzrosły o 60% w przeciągu ostatniego roku to firma i tak ma wciąż zagrożenie w postaci banków i fintechów. Ostatnie jej zakupy zwiększają możliwości dostarczania rozwiązań płatniczych dla platform handlu elektronicznego na całym świecie.

/Asia Stankiewicz